Materiał Partnera

Nowa kreatywna moda – biżuteria z filcu!

Nowa kreatywna moda – biżuteria z filcu!

Biżuteria jest dzisiaj tworzona z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejsze są bursztyny, złoto, srebro, jadeit, oraz inne kruszce oraz kamienie szlachetne. Często wykorzystywane są również skóry, rzemyki, a także szkło i drewno. Czy to jednak wszystkie surowce, z których tworzona jest biżuteria? Odpowiedź brzmi: nie! Obecnie popularne są również naszyjniki, czy kolczyki z tworzyw recyklingowych, a nawet z filcu, z którego powstają piękne wnętrzarskie dekoracje.

Czym jest filc?

Za filc uznaje się wyrób włókienniczy pochodzenia wełnianego, który otrzymywany jest w procesie spilśniania oraz bicia tkanin. Jest on nie tylko bardzo lekki, ale także różnorodny. Może występować w wersji gładkiej lub szorstkiej oraz w różnych grubościach oraz strukturach warstw, a także może różnić się od siebie kolorami. To właśnie dlatego z niego tworzone są kapelusze, wkładki do butów, wykładziny, berety, czy innego rodzaju produkty, również o niezwykłych walorach estetycznych, docenianych we wnętrzarstwie i dekoratorstwie, oraz coraz częściej w dziedzinie jubilerstwa.

Biżuteria z filcu

Modę na biżuterię z filcu zapoczątkowały pracownie opierające się na ręcznym przygotowywaniu różnych wyrobów, eksperymentując z estetyką swoich produktów. Najpierw tego typu biżuteria, stanowiła zatem ozdoby dla odważnych pań, lubiących nowości, a dziś jest już rozchwytywana w znacznie szerszych kręgach konsumentek. To właśnie za kreatywność w tworzeniu różnych produktów ceniony jest filc. Pozwala on na przygotowywanie pięknych kolczyków, bransoletek, oraz naszyjników. Mogą ona przybierać rożne kształty oraz motywy, występując w stonowanych oraz polecanych pastelowych barwach. Często zawieszki z filcu, tworzone są w formie kwiatów, czy też zwierząt, świetnie przełamując nawet eleganckie stylizacje wieczorowe! Ich olbrzymią zaletą jest również niewielka cena, oraz możliwość wykorzystywania przez dziewczynki. To właśnie dla dzieci idealna jest niedroga, nieniszcząca się oraz lekka biżuteria, która nadać może wręcz bajkowej prezencji idealnej do sukienek, jak i nawet do zwykłych bluzek oraz swetrów.

Gdzie kupić biżuterię z filcu?

Biżuterię z filcu kupić można przede wszystkim w dobrych pracowniach robótek ręcznych, które zakładana są często przez artystki eksperymentujące z formą oraz materiałami różnych przedmiotów codziennego użytku. Przykładem jest między innymi warsztat hanDKate, który słynie z różnorodnych produktów tworzonych przez Katarzynę Dąbrowską z prawdziwą pasją. Zaliczyć można do nich gadżety dla stajni, personalizowaną odzież, bransoletki skórzane męskie, worki i plecaki, dekoracje dla domu, czy też zabawki oraz gry! 

Opracowanie:
Urzut, Łączna 34
tel. 664 970 365
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz