Materiał Partnera

Niezbędne akcesoria dla młodego kota

Niezbędne akcesoria dla młodego kota

Gdy zdecydowaliśmy się już na nowego lokatora w naszym domu, powinniśmy się przygotować na jego przybycie poprzez zakup odpowiednich akcesoriów, które pozwolą nie tylko ułatwić życie nam, ale również kotu, który dzięki naszej pomocy szybciej się zadomowi i zacznie czuć się komfortowo w nowym otoczeniu. Na szczęście wyprawka dla kota nie jest trudna do zakupienia, wszystkie niezbędne produkty można dostać bez problemu w sklepach zoologicznych.

Miski

Powinniśmy zaopatrzyć się w małe miseczki na pokarm, oraz troszkę większe na wodę czy mleko. Koty nie potrzebują zbyt wielkich ilości karmy, szczególnie, gdy są młode. Miseczki o pojemności 300ml na pokarm w zupełności wystarczy na karmę na cały dzień, a z kolei pojemność miski na wodę powinna wynosić do pół litra, ale najlepiej nie mniej niż 300ml. Zamiast kupować typowe plastikowe miseczki, możemy zainwestować w lepsze, ceramiczne albo metalowe, które nie będą się tak rysować a przy okazji będą z pewnością wyglądać lepiej. Trzeba jednak uważać na miseczki metalowe, ponieważ zdarza się, że koty nie przepadają za wodą z metalowym posmakiem. Najlepszym, ale również najdroższym wyborem, będzie po prostu miska ceramiczna. Trzeba też pamiętać o tym, aby miska zawsze stała w dużej odległości od kuwety. Co jednak, gdy zakupimy już odpowiednie miseczki?

Karma dla kota

Jeżeli chcemy, aby nasz kot rozwijał się zdrowo i aby jego organizm funkcjonował jak najlepiej, powinniśmy mu stale dostarczać dobrej jakościowo karmy. Kot powinien mieć dostęp do wody przez cały czas, trzeba więc pilnować, aby dolewać jej do miski, ale przy karmie sprawa ma się nieco inaczej - powinniśmy dostarczać kotu odpowiednie dawki karmy w odpowiednich godzinach i odstępach czasowych. Nasz futrzak w miarę możliwości powinien być na prawidłowo zbilansowanej diecie, dzięki czemu będzie szczęśliwy, zdrowy i piękny, a jego futro będzie lśnić.

Drapak dla kota

Drapak dla kota jest bardzo ważny, ponieważ koty chcąc nie chcąc będą drapać różne rzeczy - dając mu drapak, będzie wiedział, że może drapać jego, ale nic poza tym. Nie możemy oduczyć kota drapania, ale możemy mu pokazać, że może poddawać się tej formie rekreacji na tej konkretnej rzeczy. Pozwoli nam to zaoszczędzić spore kwoty na farbie lub tapecie, ponieważ każdy narożnik w domu może stać się potencjalnym obiektem zabaw naszego pupila.

Powyższe akcesoria z pewnością pomogą kotu rozwijać się spokojnie, zdrowo i szczęśliwie, dzięki czemu my sami również będziemy szczęśliwymi rodzicami. Chcąc zakupić którekolwiek z nich, warto udać się do sklepu zoologicznego, jakim jest np. Zwierzogród Dominika Gruchała, którzy w swojej ofercie posiadają różne akcesoria dla kotów.

Opracowanie:
Żukowo, Fredry 1
tel. 601 993 422
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz