Materiał Partnera

Niezawodny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Niezawodny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Istnieje wiele sposobów pozwalających na wywołanie wśród osób odwiedzających dane pomieszczenie wrażenia o jego znacznym rozmiarze. Stosowanie tego typu technik wnętrzarskich sprawi, że nawet najmniejszy pokój wyda się mniej klaustrofobiczny, a zarówno my, jak i nasi goście, poczujemy się w nim znacznie lepiej. Jednym z niezawodnych sposobów, by optycznie powiększyć wnętrze, jest zastosowanie w nim luster oraz elementów szklanych.

Lustra a efekt powiększający

Planując optyczne powiększenie pomieszczenia możemy zastosować wiele trików. Malowanie ścian w pokoju na jasne barwy, specyficzne ułożenie mebli czy udrapowanie zasłon mogą nam bardzo pomóc, ale nic nie sprawdza się tak dobrze, jak wprowadzenie do wnętrza dopasowanego do jego wystroju lustra. Umysł ludzki dość łatwo w ten sposób daje się oszukać – odbijana przez lustro powierzchnia traktowana jest jak dalsza część pokoju, a my podświadomie czujemy, że znajdujemy się w znacznie większym pomieszczeniu. Najważniejsze jest, by lustro było dobrze wykonane i miało odpowiednie rozmiary. Duże lustro jest dobrym wyjściem w niemal każdym przypadku – nie możemy w tym względzie jednak przesadzić. Musimy zachować szczególną ostrożność także, jeśli nasz pokój jest wyjątkowo mały – duże lustro może przytłoczyć całe pomieszczenie. W innych przypadkach duże lustro może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto o zdanie zapytać pracowników renomowanego zakładu szklarskiego, takiego jak firma Szkło-Lux z Lubina. Dzięki swemu doświadczeniu, wiedzy oraz umiejętnościom dobry szklarz będzie mógł udzielić nam wielu niezbędnych informacji.

Prawidłowe umiejscowienie luster we wnętrzu

Oczywiście nie każde umiejscowione w pokoju lustro będzie dawało odpowiedni efekt. Powieszenie lustra w źle dobranym miejscu może mieć na nas zły wpływ. Zdecydowanie nie warto umieszczać go tak, by odbijało nasz wzrok, gdy zajmujemy się relaksem – czytaniem książki, drzemaniem lub oglądaniem telewizji. Lustro może nas w takim przypadku rozpraszać lub powodować nieprzyjemne uczucie niepokoju. Wielu z nas unika także kompozycji, w których lustra są umieszczone naprzeciw siebie. Dobrym miejscem na powieszenie lustra jest zawsze róg pokoju. Możemy rozważyć umieszczenie lustra w kolorowej, również szklanej ramie, co dodatkowo podkreśli nasz unikatowy zamysł wnętrzarski i nieco rozświetli pomieszczenie. Prócz luster warto wyposażyć mały pokój w inne elementy szklane, takie jak chociażby nierzucający się w oczy stolik ze szklanym blatem, który z pewnością nie przytłoczy pomieszczenia.

Opracowanie:
Lubin, Reja 6
tel. 531 909 670
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz