Materiał Partnera

Nietypowa impreza? Zaproś gości na strzelnicę!

Nietypowa impreza? Zaproś gości na strzelnicę!

Polacy uwielbiają się bawić. Coraz częściej poszukujemy też oryginalnych sposobów na spędzanie czasu ze znajomymi, rodziną czy współpracownikami. Jedną z ciekawszych i bardziej nietypowych atrakcji jest wycieczka na strzelnicę. Dowiedz się, co można tam robić i jakiego typu wydarzenie zorganizować oraz dlaczego warto wybrać właśnie tę formę spędzania wolnego czasu.

Jak wygląda strzelnica i co można tam robić?

Strzelectwo jest przede wszystkim bardzo ciekawą dyscypliną sportową. Polega na użyciu broni palnej lub pneumatycznej i strzelaniu do tarczy oraz celów ruchomych (strzelanie do rzutków). Wyróżniamy:

  • strzelectwo sportowe, oparte na profesjonalnym treningu,
  • strzelectwo bojowe – dla zawodowców, tzn. policjantów, wojskowych, pracowników ochrony itp.,
  • strzelectwo rekreacyjne, traktowane jako forma spędzania wolnego czasu, zabawy czy rywalizacji.

Strzelać można na specjalnie przygotowanych obiektach zamkniętych lub odkrytych. Osobom mającym pierwszy raz styczność z bronią palną na strzelnicach pomagają wykwalifikowani instruktorzy. Dbają oni o bezpieczeństwo oraz prowadzą szkolenie z technik strzeleckich.

Niektóre z obiektów, jak na przykład Strzelnica Pasternik Mr Sport Sp. z o.o, umożliwiają strzelanie zarówno do tarczy w obiektach zamkniętych i otwartych, jak i do rzutków, czyli ruchomych celów. W tym podkrakowskim obiekcie, znajdującym się na dawnym poligonie wojskowym, można również pojeździć quadem czy zagrać w paintball. Na terenie Strzelnicy Pasternik znajduje się również restauracja serwująca dania kuchni staropolskiej i dziczyznę, a więc jest to świetne miejsce na organizację różnego rodzaju wydarzeń i imprez.

Impreza na strzelnicy – dlaczego warto?

Organizacja imprezy integracyjnej, firmowej, urodzinowej czy na przykład wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego na strzelnicy ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze jest to oryginalna forma aktywności i często jedyne w swoim rodzaju przeżycie dla uczestników. Trzymanie w ręku broni, szczególnie po raz pierwszy, napawa wyjątkowym uczuciem pewności siebie i siły oraz powoduje przyjemny wzrost adrenaliny. Jednocześnie strzelanie nie wymaga nadmiernego wysiłku fizycznego czy żadnych specjalnych predyspozycji lub umiejętności, dzięki czemu brać udział w zabawie może każdy. Ponadto niweluje stres i skutkuje przyjemnym uczuciem odprężenia. Może być więc częścią szkolenia firmowego lub imprezy integracyjnej dla pracowników albo preludium do innych wydarzeń i zajęć.

Strzelanie pod okiem wykwalifikowanego instruktora jest w pełni bezpieczne i stanowi doskonałą formę rozrywki. Dodatkowe aktywności i atrakcje, z jakimi można połączyć imprezę na strzelnicy, sprawiają zaś, że jest to jeden z ciekawszych pomysłów na organizację wydarzenia o dowolnym charakterze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz