Materiał Partnera

Niełatwe sprzątanie po budowie czy remoncie – jak sobie z nim poradzić?

Niełatwe sprzątanie po budowie czy remoncie – jak sobie z nim poradzić?

Czyszczenie domu czy mieszkania bezpośrednio po zakończeniu prac budowlanych to zadanie trudne, które wymaga odpowiednich środków chemicznych i sprzętu. Wiele zabrudzeń należy usunąć nie tylko przed samym użytkowaniem obiektu, ale przede wszystkim zanim do akcji wkroczy ekipa remontowo-wykończeniowa. Warto więc skorzystać z oferty dobrej firmy sprzątającej. Co konkretnie jest ona w stanie zrobić?

Czystość po budowie

Stworzenie od podstaw domu jednorodzinnego czy mieszkania wymaga przeprowadzenia fachowych prac budowlanych. Do ich realizacji wykorzystuje się ciężki sprzęt oraz materiały, które pozostawiają wiele śladów i zabrudzeń. Na większości elementów osiada charakterystyczny pył – jego usunięcie jest dość skomplikowane i wymaga zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa. Firma CleaningClub – profesjonalne sprzątanie jest w stanie kompleksowo zająć się budynkiem zaraz po zakończeniu prac budowlanych. Fachowcy będą w stanie wyeliminować zabrudzenia w postaci resztek tynku a także zalegającego pyłu. Dużym problemem są także charakterystyczne smugi, które powstają na oknach po zastosowaniu materiałów budowlanych z wapnem. Ich usunięcie za pomocą nieprofesjonalnych metod jest zazwyczaj nieskuteczne, dlatego warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy sprzątającej. Przygotowany obiekt można poddać remontowi lub wykończeniu – po takich pracach również konieczne będzie kompleksowe czyszczenie.

Lokal gotowy do użytku

Prace remontowo-wykończeniowe także niosą za sobą wiele zabrudzeń trudnych do wyeliminowania. Jednym z głównych problemów jest zaschnięta farba, której pozostałości po malowaniu ścian zauważyć można np. na drewnianych panelach podłogowych czy niekiedy nawet meblach, jeżeli nie były one odpowiednio zabezpieczone. Renomowana firma sprzątająca poradzi sobie z elementami wykonanymi z różnych materiałów – glazura czy terakota muszą być potraktowana odpowiednimi środkami, podobnie jak drewno. Specjalistyczne usługi w tym zakresie gwarantują brak zniszczeń czyszczonych powierzchni. To bardzo istotne – w przypadku konwencjonalnych metod usuwania zabrudzeń można doprowadzić do zarysowań czy uszkodzeń np. okien lub podłóg. Warto pamiętać o tym, że profesjonaliści nie tylko fachowo przeprowadzą sprzątanie, ale też zabezpieczą powierzchnie warstwą polimeru lub innych przystosowanych do tego środków. Usunięcie trudnych zabrudzeń powstałych po budowie czy remoncie dobrze jest więc zlecić renomowanym firmom sprzątającym – to gwarancja dobrego przystosowania lokalu do użytku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz