Artykuł sponsorowany

Namioty halowe – konstrukcja, opcje wynajmu, zastosowanie

Namioty halowe – konstrukcja, opcje wynajmu, zastosowanie

Namioty halowe to konstrukcje oparte o struktury stalowe, pozwalające na wytrzymywanie olbrzymich obciążeń statycznych. Dzięki temu obiekty te po profesjonalnym montażu, można wykorzystywać niemalże w identycznym zakresie co standardowe budowane hale magazynowe. Nic dziwnego, że te w formie namiotów, są dzisiaj popularnie stosowane w różnych branżach. Dowiedz się zatem kilku ważnych rzeczy o namiotach halowych.

Konstrukcja namiotów halowych

Namioty halowe to konstrukcje stalowe, które są wykończone specjalnym materiałem – swego rodzaju płótnem – odpornym zarówno na różne uszkodzenia mechaniczne, jak i też trudne warunki atmosferyczne. Oprócz elastycznych materiałów, niekiedy wykończenie tworzone jest z bardziej jednolitych płyt. Najczęściej jednak – nawet do zastosować całorocznych – wystarczą specjalne np. dwuwarstwowe powłoki. Istotnym elementem namiotów halowych jest również podłoże! Dzisiaj w zależności od potrzeb może być ono wykonane ze sklejki drewnianej, gumolitu, lub jeśli nasz namiot ma stać w określonym miejscu na stałe, posadzka może mieć betonową lub epoksydową formę. Hale namiotowe często posiadają również specjalne zwiane lub zasuwane, a czasem otwierane systemy wjazdowe i wejściowe. Niekiedy są one wyposażone w swoiste „okna”. Ważną składową konstrukcji namiotów halowych jest także często montowany system wentylacyjny, oraz oświetlenie. Umożliwia to między innymi wewnętrzna konstrukcja stalowa.

Warto wiedzieć! Systemy mocujące namiotów halowych, a także sama konstrukcja stalowa, pozwalają na nienaruszoną stabilność obiektu nawet przy wysokich porywach wiatru. Namiot zapewnia także świetną izolację akustyczną i termiczną, a także wodoodporność. Wysoka szczelność wiąże się również z koniecznością atestowania przeciwpożarowego konstrukcji.

Zastosowanie namiotów halowych

Namioty halowe mogą być dzisiaj wykorzystywane zarówno na długoterminowe – kilkutygodniowe – eventy biznesowe, jak i też mogą pełnić funkcję całorocznych konstrukcji danego przeznaczenia. Obecnie wykorzystywane są one, jako hangary dla śmigłowców, „garaże” zimowe dla łodzi, składowiska materiałów budowlanych oraz opałowych, czy nawet, jako swoiste hale handlowe firm ogrodniczych, meblarskich itp., które okresowo wystawiają na ekspozycję oraz sprzedaż dane towary. Mniejsze namioty, wielokrotnie stawiane są obok placów budowy. Pozwalają one na ochronę narzędzi pracy firm wykonawczych, czy też na gwarantowanie komfortowego odpoczynku dla pracowników, w tym możliwość przebrania się i oczyszczenia. Większe konstrukcje polecane są przedsiębiorstwom, które nie chcą inwestować w duże hale magazynowe, lub tym, które przenoszą swoje siedziby. Wtedy namiot może być traktowany, jako magazyn tymczasowy, czy też pomocniczy. Opcja druga jest szczególnie pożądana w okresach m.in. nadprodukcji.

Ciekawostka! Namioty halowe produkowane są zarówno w formach o powierzchni do 25 metrów kwadratowych, jak i o powierzchniach użytkowych o wartości 200 m2.

Opcje wynajmu

Namioty halowe można dzisiaj kupić zarówno w wersji całkowicie nowej, lub też z rynku wtórnego. Klienci, których nie stać na zakup, lub którzy potrzebują określonych obiektów na kilka tygodni lub miesięcy, wolą zaś korzystać z opcji wynajmu. Taką gwarantuje szeroko wyspecjalizowana firma PS NAMIOTY HALOWE, która jest nawet w stanie dostarczyć konstrukcje na specjalne zamówienie. Mowa o personalizowaniu takich elementów, jak wysokość, wielkość, dodatkowe wyposażenie, kolor, czy materiał wykonania. Niestandardowe namioty halowe mogą mieć np. przeznaczenie medyczne – również podczas misji zagranicznych – czy też wojskowe! Z konstrukcjami lekkimi oraz ciężkimi od firmy zlokalizowanej w Radzyminie, warto zapoznać się na dedykowanej stronie www, gdzie znaleźć można katalogi produktowe. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz