Materiał Partnera

Najważniejsze zasady zdrowego żywienia, które każdy powinien znać

Najważniejsze zasady zdrowego żywienia, które każdy powinien znać

Od odpowiedniej diety zależy nasze zdrowie. Każdy wie, że właściwe odżywianie ma ogromne znaczenie, zwłaszcza kiedy chcemy się uporać z nadwagą. Co to jednak znaczy zdrowe żywienie? Jakich zasad należy się trzymać? Najważniejsze to postępować racjonalnie. Wybierać świeże produkty i z nich komponować posiłki. Jak ułatwić sobie organizowanie zdrowej diety? Podpowiadamy.

Jedz często i mało

To nadrzędna zasada zdrowego żywienia. Dietetycy najczęściej polecają zjadać 5 posiłków dziennie, co około 3-4 godziny. Dzięki takiej częstotliwości jedzenia, możemy pozwolić sobie na zjadanie mniejszych posiłków, nie głodząc swojego organizmu. Mniejsze posiłki jedzone regularnie są lżejsze, łatwiej strawne i wykluczają uczucie ciężkości, które często pojawia się po sutym obiedzie. Najważniejsze to się nie głodzić – jeśli narazimy nasz organizm na wiele godzin bez jedzenia, to kiedy już zasiądziemy do posiłku, będziemy jedli tak dużo, że nadmiar dostarczonych organizmowi składników szybko zmieni się w tkankę tłuszczową. Dlatego znaczenie ma nie tylko sama liczba spożywanych kalorii, ale też ich rozłożenie w czasie. Wiele osób, szczególnie tych zabieganych lub takich, które po prostu nie lubią gotować, ma duży problem z przygotowywaniem sobie 5 posiłków dziennie. Na szczęście, nie wszystko musimy robić sami. Kiedy zależy nam na zdrowym jedzeniu, ale brakuje nam czasu lub chęci, by je przygotować, możemy zamówić sobie catering dietetyczny – dzięki temu firma taka jak np. Salmix Sp. z o.o. codziennie będzie dostarczać nam 5 zdrowych, zbilansowanych posiłków.

Z przewagą warzyw

Drugą niezwykle ważną zasadą zdrowej diety jest komponowanie posiłków w taki sposób, by większość miejsca na naszym talerzu zajmowały warzywa. To właśnie one są podstawą każdej zdrowej diety. Warzywa dostarczają nam nieprawdopodobnych ilości witamin i mikroelementów koniecznych do odpowiedniej pracy naszego organizmu. Poza tym, w przeciwieństwie do większości produktów spożywczych, warzywa nie zakwaszają naszego organizmu. Dlatego ich jedzenie jest takie ważne.

Jedz sezonowo i urozmaicaj posiłki

Zdrowa dieta nie musi być nudna. Natura dostarcza nam tylu zdrowych produktów, że bez problemu możemy z nich przygotować mnóstwo znakomitych posiłków. Bardzo ważne jest urozmaicenie diety – nie jedzmy codziennie makaronu lub ziemniaków. Wprowadźmy do kuchni też kasze, ryże oraz inne produkty. Koniecznie korzystajmy też z pysznych, sezonowych warzyw i owoców. Jedzenie zgodnie z rytmem natury zawsze jest smaczne i zdrowe.

Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz