Materiał Partnera

Najlepsza tapicerka do samochodu

Najlepsza tapicerka do samochodu

W obecnych czasach samochody są tak popularne, że dla wielu z nas stały się drugim domem. Spędzamy w nich długie godziny każdego dnia. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby nasze auto było nie tylko piękne z zewnątrz, ale także wygodne i eleganckie w środku. Niestety – samochodowa tapicerka nie jest wieczna i zdarza się, że wymaga wymiany. Jaki rodzaj tapicerki najlepiej sprawdzi się w naszym aucie? Czy lepiej postawić na tapicerkę skórzaną, czy materiałową? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Odpowiednio dobrana tapicerka samochodowa wpływa nie tylko na walory wizualne i atrakcyjność pojazdu, ale także znacznie poprawia komfort jego użytkowania.

Właściwy wybór tkaniny samochodowej

Warto wiedzieć, że tkaniny samochodowe to nie tylko tapicerka, ale również obicia, czyli podłokietniki i podsufitek. Ich zastosowanie jest zupełnie różne, dlatego także odmienne są ich właściwości. Wybierając tkaninę samochodową, warto zastanowić się, jakie są potrzeby nasze i pasażerów – czy mamy małe dzieci lub zwierzęta, które wozimy autem? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, koniecznie powinniśmy wybrać tapicerkę łatwą w utrzymaniu czystości i wytrzymałą. Jeśli pragniemy odmienić wnętrze samochodu i zastanawiamy się, jaka tkanina będzie najlepsza, skontaktujmy się ze specjalistami z firmy Agpa w Kobyłce, w województwie mazowieckim. Firma specjalizuje się w tuningu wewnętrznym samochodów i tworzeniu tapicerek materiałowych, ze skóry i do samochodów zabytkowych.

Tapicerka skórzana

Nie ulega wątpliwości – skórzana tapicerka kojarzy się z luksusem. Prezentuje się efektownie i ekskluzywnie, jednak nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim tego typu tapicerka jest droższa niż materiałowa, a poza tym wymaga regularnej konserwacji oraz pielęgnacji. Należy jednak podkreślić, że usuwanie zabrudzeń z tapicerki skórzanej jest stosunkowo łatwe i bezproblemowe.

Welur i żakard

Te dwa klasyczne materiały świetnie sprawdzają się w roli tapicerki samochodowej. Żakard zdaje egzamin jako obicie boczków i podsufitek, natomiast welur wykorzystywany jest jako tapicerka. Materiały te są łatwe w pielęgnacji, a wszelkie pęknięcia są proste w naprawie. Tapicerkę możemy czyścić odkurzaczem piorącym, a podsufitki bawełnianą ściereczką.

Któż z nas nie marzy o pięknym i komfortowym wnętrzu auta? Łatwym w czyszczeniu i wygodnym? Pamiętajmy, że dobry zakład tapicerski, który oferuje usługi takie jak tapicerstwo samochodowe, szybko odmieni wygląd naszego pojazdu.

Opracowanie:
Kobyłka, Nadarzyńska 39
tel. 500 401 145
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz