Artykuł sponsorowany

Najczęstsze usterki układu hydrauliki siłowej

Najczęstsze usterki układu hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa jest często wykorzystywana w różnych sektorach gospodarki. Najczęściej znajdziemy ją w sektorze przemysłowym i budowlanym, jednak jej zastosowanie jest dużo szersze. Pomimo że układ ten jest tak powszechnie wykorzystywany, ma on swoje słabe strony i czasem mogą pojawić się różne usterki. Co warto więc wiedzieć na temat awarii tego typu systemu? Jakie są najczęstsze przyczyny niesprawności układu hydrauliki siłowej? Sprawdź!

Podstawowe informacje o hydraulice siłowej

Hydraulika siłowa jest obecna w wielu dziedzinach ze względu na swoje liczne zalety. Jedną z kluczowych cech tego układu jest niska awaryjność, dlatego stosuje się ją nie tylko w maszynach budowlanych, ale także w urządzeniach przemysłowych, sektorze rolniczym, lotniczym, górnictwie oraz w motoryzacji. Wymagania co do sprawności tego systemu są więc duże i musi on im dorównać. Układ hydrauliki siłowej musi być przede wszystkim gotowy, aby sprostać różnemu poziomowi sił potrzebnych do pracy. Przedział zaczyna się już od kilku gramów, a kończy na kilkudziesięciu tonach. Dzięki tego typu systemowi można bardzo precyzyjnie i wygodnie realizować zadania.

Awarie układu hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa jest dużo częściej wykorzystywana niż na przykład układy elektryczne czy też mechaniczne, ze względu na małą awaryjność. Jednak także ten system z czasem ulega usterkom. Jak sugeruje pracownik firmy Cube, najczęściej występującą awarią jest nieszczelność węża hydraulicznego. Skutkuje ona spadkiem ciśnienia oleju i wyciekiem płynów. Na szczęście jest ona łatwa do usunięcia, bowiem wystarczy zlokalizować źródło awarii i wymienić uszkodzony element na nowy. Warto jednak przy okazji dokonać kontroli poziomu płynów oraz ich wymiany. Problemem często mogą okazać się także zanieczyszczone filtry, jednak założenie nowych powinno w zupełności rozwiązać problem. Podstawą jest jednak dokonywanie regularnych kontroli, które uchronią urządzenie przed poważnymi awariami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz