Artykuł sponsorowany

Najczęstsze problemy z elektronarzędziami – naprawa sprzętu

Najczęstsze problemy z elektronarzędziami – naprawa sprzętu

Bez względu na to, jak starannie wykonane jest narzędzie, w pewnym momencie jego wydajność spadnie. Elektronarzędzia są wprawdzie trwałe, ale niektóre części zużywają się szybciej niż inne. Prace naprawcze powinny być opłacalne i korzystne dla firmy, dlatego podejmując decyzję o naprawie elektronarzędzi, należy zachować ostrożność. Większość awarii da się naprawić, dlatego nie warto spisywać sprzętu na straty.

Kable zasilające i akumulatory – awarie elektronarzędzi

Kable zasilające i akumulatory to części eksploatacyjne najbardziej narażone na uszkodzenia. Przewody zasilające psują się wskutek niewłaściwego użytkowania (ciągnięcia lub noszenia sprzętu za przewód), chaotycznej pracy (przypadkowe przecięcie piłą), a nawet częstego użytkowania. Niezależnie od przyczyny uszkodzenia naprawa przewodu jest zawsze lepsza niż zakup nowego narzędzia. Przewody zasilające powinny być naprawiane w profesjonalnych warsztatach lub serwisach, takich jak Skand ZUH – samodzielne próby naprawy mogą zakończyć się przepięciem, wypadkiem lub uszkodzeniem sprzętu.

Jeśli narzędzie bezprzewodowe straciło część swojej mocy, często przyczyną jest zasilacz. Nawet akumulatory litowo-jonowe wymagają wymiany co kilka lat. W tej sytuacji zakup nowej baterii jest najlepszą drogą i łatwo jest przywrócić narzędzie do najwyższej wydajności.

 Niewłaściwa konserwacja elektronarzędzi

Większość usterek elektronarzędzi wynika z nieprawidłowej eksploatacji sprzętu. Jeżeli narzędzia są narażone na trudne warunki pracy, intensywną eksploatację, a przy tym konserwacje są wykonywane nieregularnie, można mieć pewność, że prędzej czy później odmówią posłuszeństwa. Najczęstszymi awariami wynikającymi z niewłaściwej eksploatacji są: zerwanie linek sterujących napęd, sprzęgła oraz gazu. W przypadku urządzeń ogrodowych, takich jak kosiarki, awarie dotyczą najczęściej zużycia noży lub skrzywienia wału korbowego. Każde urządzenie spalinowe jest poza tym podatne na awarie sprzęgła i elementów składowych.

Naprawiać czy kupować nowe?

Niekiedy zepsute narzędzia są zbyt kosztowne w naprawie, a części zbyt drogie do wymiany. W takim przypadku jedyną opcją jest zakup nowego narzędzia. Wymiana elektronarzędzi przynosi korzyści, ale wiąże się z dużymi kosztami, dlatego zawsze warto sprawdzić, czy naprawa nie jest korzystniejsza pod względem cenowym. Naprawa elektronarzędzia jest podobna do zakupu odnowionego narzędzia, z tą różnicą, że wiemy skąd pochodzi naprawione narzędzie i jak było używane.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz