Materiał Partnera

Na czym polega transport HDS?

Na czym polega transport HDS?
Hydrauliczne dźwigi samochodowe to pojazdy, które pozwalają zarówno na transport ciężkich ładunków, jak i ich załadowanie oraz rozładowanie. Łącząc w sobie cechy kilku maszyn, ograniczają koszty przewożenia materiałów budowlanych – to właśnie w tej branży są najczęściej wykorzystywane. Jakie korzyści płyną z korzystania z usług HDS i gdzie się sprawdzą?

Czym jest transport HDS?

Ze względu na specyficzną budowę, hydrauliczne dźwigi samochodowe umożliwiają nie tylko rozładunek, ale też sam transport. Pojazd składa się z masywnego samochodu ciężarowego, na którym zamontowany jest żuraw. Jego nośność może wynosić od kilku do nawet kilkunastu ton, dlatego doskonale sprawdza się w branży budowlanej, gdzie konieczne jest rozładowanie takich materiałów, jak na przykład ciężkie betonowe bloczki lub palety worków z cementem. Transport HDS jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale także stosunkowo tanim. Bez niego konieczne byłoby wynajęcie samochodu ciężarowego do transportu oraz osobnego żurawia samojednego, który pomógłby w rozładunku. W ten sposób koszty byłyby podwojone i całkowicie nieopłacalne dla inwestora.

Usługi stacjonarne

Jak można się domyślić, pojazdy typu HDS mogą służyć również do świadczenia usług stacjonarnych na placu budowy. Są to między innymi takie czynności jak:

  • przenoszenie z miejsca na miejsce ciężkich towarów np. palet z materiałami budowlanymi;
  • podawanie towarów w trudno dostępne miejsca na wysokości (dachy, balkony);
  • montaż wysokościowy, między innymi tablic reklamowych lub metalowych konstrukcji.

Ze względu na wszechstronność i uniwersalność, technologia HDS jest doceniana przez wiele gałęzi przemysłu. Niektóre hydrauliczne dźwigi samochodowe są wykorzystywane również w przemyśle leśnym oraz tartakach. Umożliwiają przenoszenie ściętych drzew na naczepy aut.

Jak skorzystać z usług HDS?

Usługi z wykorzystaniem hydraulicznych dźwigów samochodowych świadczy między innymi firma Jerzego Szczurowskiego, której siedziba znajduje się w Warszawie. W przypadku transportu HDS warto wybierać kompleksową usługę, na którą składa się nie tylko wynajem pojazdu, ale także jego doświadczony i odpowiednio wykwalifikowany operator. Żeby prowadzić HDS, konieczne jest prawo jazdy kategorii C, a także zaświadczenie lekarza o braku przeciwwskazań, by zostać jego operatorem. I choć rozładunek i załadunek towarów może wydawać się zadaniem łatwym, wymaga precyzji i wyczucia. Dźwig obsługiwany przez laika może przyczyniać się do groźnych wypadków z udziałem ludzi lub zniszczenia cennych materiałów.

Opracowanie:
Warszawa, Konwaliowa 28
tel. 602 380 702
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz