Materiał Partnera

Na czym polega przegląd kominiarski?

Na czym polega przegląd kominiarski?

Zgodnie z obowiązującym prawem raz w roku we wszystkich mieszkaniach oraz domach powinien odbyć się przegląd kominiarski. Praktyka ta ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Na czym polega przegląd kominiarski? Kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy kominiarza? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Przeglądy kominiarskie są regulowane prawnie, a niewpuszczenie kominiarza może skutkować mandatem. Nic w tym dziwnego – w końcu chodzi o bezpieczeństwo Twojej rodziny oraz wszystkich sąsiadów. Dlatego pozwól wykonywać kominiarzowi jego obowiązki.

Na czym polega przegląd kominiarski?

Sprawnie funkcjonujący system kominowy gwarantuje prawidłową wymianę powietrza. Gdy komin nie jest czyszczony regularnie, jego praca zostaje zaburzona, a szkodliwe związki nie są usuwane. Niestety, nasze zaniedbania mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii. Dlatego tak istotny jest przegląd kominiarski, który polega na przeprowadzeniu szczegółowych badań technicznych przewodów kominowych – zarówno spalinowych, dymowych, jak i wentylacyjnych. Ekspert bierze pod uwagę drożność i szczelność kanałów oraz sprawdza miejsca wylotów komina. Pamiętajmy, że należy troszczyć się o systematyczne czyszczenie przewodów – wentylacyjne powinny być czyszczone minimum raz w roku, natomiast spalinowe – co sześć miesięcy. Najczęściej trzeba wzywać kominiarza do przewodów dymowych, które powinny być czyszczone co trzy miesiące.

Co się dzieje, gdy komin funkcjonuje nieprawidłowo?

Jeśli specjalista uzna, że komin nie działa poprawnie, diagnozuje usterki, a następnie za pomocą fachowego sprzętu czyści i udrażnia przewody kominowe. Kominiarz kończy swoją pracę, przygotowując protokół, pod którym podpisuje się zarówno wykonawca prac, jak i właściciel nieruchomości. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć godnego zaufania eksperta, który świadczy kompleksowe usługi kominiarskie? Postaw na firmę, która cieszy się uznaniem klientów oraz chętnie udziela fachowych porad jak Gąska Grzegorz Usługi kominiarskie w Myszkowie, w województwie śląskim.

Pamiętajmy, że nie należy bagatelizować przeglądów kominiarskich. Ich regularne przeprowadzanie ma zapewnić wszystkim domownikom bezpieczeństwo. Kominiarz starannie zweryfikuje stan przewodów kominowych i jeśli zajdzie taka potrzeba – zadba o ich czystość. Warto postawić na usługi kominiarskie świadczone przez prawdziwych profesjonalistów, którzy wyróżniają się nie tylko bogatą wiedzą, ale także długoletnim doświadczeniem.

Opracowanie:
Myszków, 11 Listopada 7
tel. 698 692 435
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz