Artykuł sponsorowany

Na czym polega mikrofiltracja oleju?

Na czym polega mikrofiltracja oleju?

Mikrofiltracja to proces oczyszczania oleju z wykorzystaniem nowoczesnych agregatów filtracyjnych. Usługa ta znacznie przedłuża żywotność olejów, zmniejsza awaryjność układów hydraulicznych urządzeń oraz chroni przed dostaniem się wilgoci do układu. Sprawdź, w jaki sposób przebiega mikrofiltracja oleju, a także jakie są największe zalety tej usługi.

Zagrożenia związane z wodą w oleju

Woda jest jednym z najważniejszych czynników, który  przyśpiesza starzenie się oleju i z udziałem katalizatorów znacznie skraca żywotność oleju - nawet kilkadziesiąt razy. Wilgoć jest także przyczyną korozji, niszczącej maszyny i urządzenia, ponadto dostanie się wody do układu, może spowodować także szkody, przyczyniając się do zjawiska kawitacji (gwałtownej przemiany cieczy w gaz).

Warto także zaznaczyć, że woda jest idealnym środowiskiem rozwoju wielu się bakterii, które mogą powodować rozkład oleju, a także utratę jego właściwości smarnych. Aby uniknąć tych problemów, wykonuje się zabieg mikrofiltracji oleju, który usuwa nie tylko wodę, ale także inne zanieczyszczenia, które dostały się do oleju.

Czym jest mikrofiltracja?

Mikrofiltracja oleju polega na oczyszczaniu olejów hydraulicznych, przekładniowych, turbinowych, obróbczych, a także innych chłodziw i emulsji z wszelkich zanieczyszczeń, opiłków metali, szlamów oraz wody. Jest to nowoczesna i ekologiczna usługa, którą oferują jedynie wyspecjalizowane firmy. Usługi takie wykonuje na przykład firma Ad Moto – profesjonalny serwis olejowy. Nowoczesna metoda stosowana przez tę firmą pozwala na płukanie całych układów hydraulicznych, bez konieczności ich rozkręcania.

Mikrofiltrację wykonuje się za pomocą maszyny filtrującej, wyposażonej w specjalne filtry głębokiego oczyszczania. Pochłaniają one wodę i zanieczyszczenia stałe powyżej 1 mikrona, dzięki czemu technologia ta cechuje się niezwykłą skutecznością. Działanie to pozwala na oczyszczenie oleju do tego stopnia, że przefiltrowane płyny cechują się często wyższym stopniem czystości niż dostępne na rynku nowe oleje. Dzięki oczyszczaniu oleju zmniejsza się ryzyko awarii urządzeń, które je wykorzystują. Co więcej, mikrofiltracja znacznie wydłuża żywotność oleju – w przypadku niektórych olejów jest to nawet 5 razy dłuższy czas użytkowania.

Jakie są zalety stosowania mikrofiltracji?

Mikrofiltracja oleju pozwala usunąć nawet do 99,95% zanieczyszczeń stałych, a także znacznie zmniejsza zawartość wody w filtrowanym płynie. Zabieg ten usuwa także żywice oraz produkty powstałe w wyniku utleniania, a także ogranicza zużycie ścierne oraz erozję urządzeń. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii pomp oraz zaworów, poprawia się lepkości oleju, a co za tym idzie, wzrasta wydajność maszyny i maleje zużycie energii.

Mikrofiltracja jest usługa, która wykonywana może być wielokrotnie – jeden olej można przefiltrować nawet pięciokrotnie. Co więcej, podczas tego procesu nie usuwa się dodatków z oleju, więc nie zmienia się też jego sporządzanych właściwości.

Zastosowanie mikrofiltracji to skuteczny sposób na pozbycie się opiłków metali po wszelkich awariach, czego nie da się dokonać zwyczajną wymianą oleju.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz