Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pościeli? Krótki poradnik

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pościeli? Krótki poradnik

Łóżko jest ważnym elementem wyposażenia domu. Na nim się relaksujemy i odpoczywamy pod całym dniu pracy. Musi zatem być wygodne – dlatego tak wiele uwagi poświęcamy wyborowi odpowiedniego materaca. Na komfort naszego snu duży wpływ ma też pościel – jej faktura, rodzaj materiału, miękkość. Pełni ona dwie funkcje: użytkową oraz dekoracyjną, ponieważ dobrze dobrana do wnętrza sypialni, stanowi jej ozdobę.

Jakie materiały wybierać?

W tym zakresie rynek tekstyliów oferuje nam wiele możliwości. Artykuły pościelowe produkowane są z różnego rodzaju materiałów, bardziej i mniej popularnych. Przy wyborze zwróćmy uwagę przede wszystkim na rodzaj tkaniny – każdy ma swoje zalety oraz wady. Wysokiej jakości pościel w Szczecinie zakupimy w sklepie Dobranocka.

Dużą popularnością cieszy się pościel bawełniana. To wybór optymalny, ponieważ jest miękka, sprężysta i dobrze się ogrzewa. Nie wymaga też skomplikowanych zabiegów – bawełna może być prana w wysokich temperaturach. Podobne cechy ma flanela, ta jednak choć dobrze się nagrzewa, to trudniej utrzymuje ciepło. Jest tak samo delikatna, o ile stosować będziemy odpowiedni płyn do zmiękczania tkanin. Pościel z mikrowłókien doskonale sprawdza się zarówno latem, kiedy przyjemnie chłodzi, jak i zimą, bo doskonale utrzymuje wtedy temperaturę ciała.

Krepa to materiał niezwykle wygodny, nie wymaga bowiem w ogóle prasowania. Cechuje się wysoką chłonnością oraz izolacją ciepła. Ze względu na swoją delikatność częstym wyborem jest też satyna. Poza licznymi zaletami w zakresie utrzymania ciepła i delikatności ma ona też duże walory estetyczne. Delikatniejszy od satyny jest jersey, który do niedawna wykorzystywany był do wyrobu prześcieradeł, ale coraz częściej dzianina ta wykorzystywana jest w produkcji poszewek.

Tkaniną o mniejszej popularności jest len, chociaż jest on idealny dla alergików. Jego podstawowa wada to konieczność prasowania. Za to im częściej prany, tym miększy się staje, przez co zyskuje w długotrwałym użyciu. Jako materiał chłodzący lepiej sprawdza się podczas ciepłych nocy.

Aranżacja łóżka ma znaczenie

Kołdry, poduszki oraz pościel mają za zadanie nie tylko zapewnić komfort podczas snu i wypoczynku na łóżku, ale również stanowić centralny element wystroju sypialni. Powinny sprawiać, aby każdy, kto wejdzie do pomieszczenia, zapragnął się na nim położyć.

Zwyczajowo pościel sprzedawana jest kompletach: dwie poszewki na poduszki oraz poszwa na kołdrę. Dokonując zakupu, zwróćmy uwagę na jej kolor oraz wzór. Najlepiej prezentować się będą te dobrane do ramy łózka oraz ogólnej stylizacji sypialni. Geometryczne wzory sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, kwiatowe – bardziej rustykalnych. Atrakcyjnym uzupełnieniem łóżka będą poduszki dekoracyjne czy narzuta dopasowane do pościeli.

Opracowanie:
Szczecin, Staszica 1, C.H.U. Manhattan
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz