Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę podczas wypożyczania sprzętu budowlanego

Na co zwrócić uwagę podczas wypożyczania sprzętu budowlanego

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego są doskonałą alternatywą dla osób i firm, które chcą skorzystać z profesjonalnego sprzętu budowlanego, ale nie chcą dokonywać jego zakupu. Zanim wybierzemy usługi konkretnej firmy wypożyczającej sprzęt budowlany, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii - w końcu wybór odpowiedniej firmy budowlanej jest bardzo ważny. Sprawdź o co warto zapytać, zanim wynajmiesz sprzęt budowlany!

Koszt, rodzaj sprzętu i umowa wynajmu

Jak podkreślają specjaliści firmy Usługi Sprzętowo - Transportowe Marian Kacprzyk, wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące wypożyczenia sprzętu budowlanego powinny zostać umieszczone w umowie wynajmu. Jakie informacje powinna zawierać umowa? Znaleźć  się w niej muszą:

  • dane firmy
  • dane osoby wynajmującej
  • określenie rodzaju sprzętu (w sposób umożliwiający identyfikację, np. poprzez podanie numeru tablicy rejestracyjnej albo numeru seryjnego)
  • datę zawarcia umowy
  • okres ważności umowy
  • dokładny koszt wypożyczenia
  • zapisy określające postępowanie w przypadku zgubienia, zepsucia lub niespodziewanej awarii sprzętu.

Umowa zawiera wiele zapisów, ale warto się z nimi wszystkimi zapoznać. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni w przypadku, kiedy sprzęt ulegnie zepsuciu. Warto także sprawdzić, jakie są ewentualne warunki odstąpienia od umowy - czasami firmy wymagają bowiem zapłacenia dużej kary za zrezygnowanie z wynajęcia sprzęt budowlanego.

Opłata za wypożyczenie sprzętu budowlanego jest zwykle głównym kryterium, według którego wiele osób podejmuje decyzję o wypożyczeniu sprzętu. Warto jednak dopytać, czy co ceny za wynajem maszyn budowlanych nie są doliczane inne opłaty. Większość firm wypożyczających wymaga uiszczenia kaucji, która następnie odliczana jest od kosztów wynajmu lub zwraca po zwróceniu sprzętu. W zależności od tego, o jakim sprzęcie mowa, kaucja wynosić może od 10 do nawet 80% wartości sprzętu.

Na co zwrócić uwagę przy odbieraniu sprzętu?

Podczas odbioru sprzętu mamy okazję na zwrócenie uwagę na to, jak on działa i czy jego stan techniczny jest odpowiedni. Warto sprawdzić, czy sprzęt jest w pełni sprawny, czy nie ma na nim uszkodzeń mechaniczny - jeśli pojawiają się jakieś problemy natury technicznej, to warto wymagać zapisania tego w umowie - wtedy nikt nie będzie mógł zarzucić, że zepsuliśmy sprzęt podczas jego wynajmowania.

Warto także zapytać o dostarczenie instrukcji użytkowania, dzięki temu w razie problemów będziemy mogli postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli w trakcie użytkowania pojawią się jakiekolwiek problemy, należy bezzwłocznie zawiadomić o tym firmę wypożyczającą sprzęt. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz