Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę, kupując pierwszy wózek dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę, kupując pierwszy wózek dla dziecka?

Przygotowywanie się do narodzin dziecka, jest bardzo ekscytującym przeżyciem. Czeka Was wiele zakupów, a w tym pierwszego wózka dla Waszej pociechy. Jednak ilość informacji, poleceń i wskazówek od innych może być dla Was myląca. W konsekwencji nie wiecie, na jaki wózek się zdecydować. Podpowiadamy, czym powinniście kierować się przy zakupie pierwszego, głębokiego wózka dla dziecka. 

Czym powinna charakteryzować się gondola w wózku dla dziecka?

Najważniejszym elementem wózka jest oczywiście gondola. Dziecko spędzi w niej wiele godzin na drzemaniu lub leżakowaniu, a więc zadbaj o to, żeby była odpowiednio wygodna. Nie może być także zbyt wąska, aby zmieścił się do niej też kocyk lub śpiworek. Wszystkie elementy stelaża muszą zabezpieczone, żeby dziecko nie uderzyło się o nie. Jeśli chodzi o jej wyposażenie, materac w głębokim wózku musi być wygodny i miły w dotyku. Warto też, aby miał możliwość prania. Tapicerka w gondoli powinna być impregnowana, aby nie przemakała oraz powinna posiadać filtr UV50 lub większy, by była odporna na warunki atmosferyczne.

Jakie powinny być koła w wózku dziecięcym?

Za użytkowość wózka odpowiadają w dużej mierze koła. Jeśli będziecie spacerować raczej po równych terenach, czyli chodnikach i ścieżkach wystarczą małe koła. Natomiast jeśli jesteście aktywnymi rodzicami, przyda Wam się wózek o dużych kołach. Sprawdzą się na leśnych ścieżkach i innych nierównych dróżkach. O wiele lepiej podjeżdża się nimi pod wysokie krawężniki. Najlepiej sprawdzą się do tego wózki z kołami typu Sof-Ride. Znajdziesz je np. w ofercie Peg-Perego Polska. Niezależnie od rozmiaru koła powinny być zwrotne i mieć dobrą przyczepność do podłoża. Co więcej, muszą być wyposażone w hamulce. Kiedy będziecie chcieli odpocząć na ławce, możesz je zablokować, dzięki czemu wózek będzie stał stabilnie.

Wózek jest nie tylko dla dziecka

Chociaż to dziecko leży w wózku, nie można zapominać, że jego współużytkownikami są rodzice. To Wy musicie go znosić, składać no i pchać. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na jego funkcjonalność. Będąc w sklepie, sprawdź, czy dasz radę podnieść wózek. Powinien być na tyle lekki, aby jedna osoba bez problemu mogła go znieść ze schodów, czy włożyć do samochodu. Poprawnie złożony wózek powinien stać samodzielnie i stabilnie, dzięki czemu stelaż się nie rysuje a tapicerka nie brudzi. To szczególnie ważne zimą i jesienią podczas opadów deszczu lub śniegu. Gdy wózek czeka złożony przed samochodem np. podczas wkładania zakupów do bagażniku lub dziecka do fotelika.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz