Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę przy wyborze autokaru?

Na co zwracać uwagę przy wyborze autokaru?

Organizacja wycieczki krajowej lub zagranicznej – zarówno w szkole, jak i prywatnie – powinna rozpocząć się od znalezienia odpowiedniego środka lokomocji. Najlepszym rozwiązaniem będzie autokar rejsowy, który odbierze podróżników z umówionego miejsca i odwiezie ich pod hotel. Pojazd pojazdowi nierówny, dlatego oprócz na cenę, warto zwrócić też uwagę na inne parametry! Czym się kierować przy wyborze autokaru rejsowego?

Autokar pełen gadżetów

Autokar rejsowy to świetne rozwiązanie, gdy samodzielnie planuje się wycieczkę na kilkadziesiąt osób. Niezależnie, czy ma on zawieść uczniów na biwak, członków kościoła na miejsce pielgrzymki czy dużą grupę znajomych do zagranicznego hotelu – w każdej sytuacji pojazd powinien być komfortowy i bezpieczny.

W standardowym wyposażeniu autobusu rejsowego na wynajem są rozkładane fotele, na których można się zdrzemnąć lub nawet spędzić noc czy klimatyzacja. Dobrze by było, aby każde miejsce miało indywidualny nawiew świeżego powietrza. Na długie wycieczki świetny będzie pojazd wyposażony w barek kawowy oraz lodówkę. Jeśli podróż będzie odbywała się w nocy, należy zadbać o autokar z WC. Warto zwrócić uwagę, żeby posiadały one także pasy bezpieczeństwa, tak często bagatelizowane w autobusach, a w istotny sposób zwiększające szanse na zachowanie zdrowia, a nawet życia podczas ewentualnego wypadku!

Są przedsiębiorstwa, których autobusy spełniają wszystkie powyższe wymogi, takie jak firma S.G.T.T. Rejs Sp. z o.o. z Warszawy. Świadczy ona usługi wynajmu świetnie wyposażonych autokarów rejsowych w rozsądnej cenie.

Doświadczeni kierowcy

Komfortowy pojazd to jedno – drugim istotnym aspektem są doświadczeni kierowcy. Szczególnie podczas dalekich, zagranicznych wyjazdów muszą oni znać m.in. przepisy prawa drogowego obowiązujące w obcych krajach. Kierowcy autobusów rejsowych, którzy często podróżują po Europie, znają najlepsze miejsca do parkowania w miastach oraz postojów na trasach.

Trzeba pamiętać, że przepisy prawa nakazują robienie krótkich pauz oraz ograniczają czas pracy kierowców. Jeśli więc trasa ma być dłuższa, niż 9 godzin, musi być ich przynajmniej dwóch.

Formalności

Firma zajmująca się wynajmem autokarów rejsowych musi być ubezpieczona. Dzięki temu podróżnicy nie będą obciążeni nieprzewidzianymi kosztami oraz w razie wypadku będą mogli łatwiej starać się o odszkodowanie. W umowie z przewoźnikiem należy zawrzeć wszelkie szczegóły, które mogą się zdarzyć podczas wyjazdu, np. związane z możliwością spożywania jedzenia, picia czy alkoholu przez pasażerów czy z organizacją noclegów i wyżywienia dla kierowców.

Kontrola policji

Przed samym wyjazdem dobrze jest zgłosić się na policję z prośbą przeprowadzenia rutynowej kontroli stanu technicznego autokaru rejsowego. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci i także wpływa na bezpieczeństwo podróży! Profesjonalne firmy wynajmujące autokary rejsowe rozumieją taką potrzebę i nie będą utrudniać czy zniechęcać do wezwania kontroli.

Opracowanie:
Warszawa, Radzymińska 283
tel. 606 377 201
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz