Materiał Partnera

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wynajmując mikrobus?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wynajmując mikrobus?

Wynajem mikrobusa to bardzo wygodne i tanie rozwiązanie, jeśli wybieramy się w dłuższą podróż grupą, a wręcz idealna, jeśli ilość pasażerów wyniesie osiem osób. Dodatkową zaletą jest opcja wynajęcia profesjonalnego kierowcy. Jednakże przed wyborem właściwej firmy oraz doborze dobrego auta warto rozważyć kilka kwestii. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze mikrobusa?

Przygotowanie poprzez określenie własnych wymagań

Przed podjęciem konkretnych kroków należy określić własne podstawowe wymagania co do wynajmu mikrobusa. Powinniśmy zastanowić się nad poniższymi kwestiami:

  • Nad ilością pasażerów?
  • Czy chcemy jedynie wynająć pojazd czy zatrudnić również kierowcę?
  • Czy wybieramy się w dłuższą podróż do ciepłych krajów? W tym przypadku konieczna będzie klimatyzacja
  • Jaka będzie długość trasy w obie strony?

Zastanowienie się nad powyższymi kwestiami jest kluczowe przy dalszym postępowaniu, które polega na wyszukiwaniu i przeanalizowaniu ofert firm.

Wyszukiwanie ofert firm transportowych

Następnym etapem w poszukiwaniu odpowiedniego mikrobusa powinno być przejrzenie oraz porównanie co najmniej kilku ofert firm transportowych. Warto przy tym pamiętać, aby cały proces rozpocząć odpowiednio wcześniej- najlepiej na kilka miesięcy przed podróżą, aby zminimalizować tym samym cenę. Należy również sprawdzić opinie na temat usług firmy na portalach społecznościowych, forach oraz pośród osób z najbliższego otoczenia oraz kilka poniższych kwestii takich jak:

  • certyfikaty potwierdzające kompetencje firmy;
  • informację, czy dana firma ma licencję na przewóz osób ;
  • doświadczenie kierowcy;
  • oraz cennik.

W ostatnim przypadku powinniśmy pamiętać, że cena zależy od klasy pojazdu (jest wyższa im większe są udogodnienia), czasu wynajmu, ilości przebytych kilometrów oraz ceny zużytego paliwa.

Gdy już wybierzemy firmę transportową

Po przejrzeniu ofert na stronie Internetowej oraz opinii o usługach danej firmy mamy dwie opcje. Możemy zadzwonić do jej przedstawiciela (np. Maxbus) porozmawiać o szczegółach dotyczących kwestii ubezpieczenia (np. czy będziemy ponosić koszty ewentualnej szkody), pojemności bagażnika, ukrytych kosztów i poprosić o przesłanie wzoru umowy oraz spróbować wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki. Z drugiej strony istnieje również opcja wypełnienia internetowego formularza. Jest to prostsza i szybsza forma, choć niekoniecznie lepsza.
Warto bowiem samemu skontrolować stan wynajmowanego mikrobusa i dowiedzieć się jak najwięcej, by sprawdzić rzetelność firmy.

Opracowanie:
Bukowina Tatrzańska, Długa 40b
tel. 603 681 737
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz