Artykuł sponsorowany

Możliwości automatyki do bram

Możliwości automatyki do bram

Bramy wyposażone w automatyczny napęd i system sterowania powoli stają się standardem. Stały rozwój technologiczny pozwala producentom automatyki bram na wprowadzanie kolejnych udoskonaleń, podnoszących funkcjonalność i trwałość proponowanych rozwiązań.

Oczywiste zalety automatyki bram

Brama wyposażona w automatyczny napęd to przede wszystkim komfort użytkowania – mówi specjalista z firmy PROFESS. Dzięki możliwości zdalnego sterowania zamykaniem i otwieraniem bramy, nie musimy już opuszczać samochodu przed wjazdem lub opuszczeniem posesji.

Systemy automatyki dla bram dodatkowo podnoszą bezpieczeństwo domu, znacznie utrudniając wtargnięcie niepożądanym gościom. Jednak nowoczesne systemy automatyki oferują swoim użytkownikom jeszcze więcej udogodnień, eliminując problemy, które były udziałem starszych wersji napędów.

Nowe możliwości automatyki bram

Główną ideą montażu automatycznego napędu dla bramy jest wygoda użytkownika. Niestety, klasyczne rozwiązania niejednokrotnie okazywały się zawodne. Dużym problemem była ograniczona kontrola zainicjowanego ruchu, kłopotów przysparzały sytuacje, w których napęd nagle pozbawiony był zasilania. Nowoczesne rozwiązania automatyki do bram skutecznie rozwiązują te problemy.

Obsługa bramy przy braku zasilania

W starszych typach napędów automatycznych, przerwa w dostawie zasilania mogła oznaczać całkowite unieruchomienie bramy. Nowoczesne systemy automatyki do bram skutecznie zapobiegają tak kłopotliwym sytuacjom. Rozmaite napędy proponują różne rozwiązania: od możliwości skorzystania z awaryjnego źródła mocy (np. akumulator) po skorzystanie z awaryjnego systemu mechanicznej obsługi bramy.

Dodatkowo, inteligentne systemy automatyki do bram, podczas gdy nie są używane, przechodzą w stan uśpienia, co skutkuje oszczędnością energii.

Tempo otwierania i zamykania bramy

Innowacyjne systemy automatyki do bram są bardzo szybkie, ale umożliwiają także indywidualną regulację tempa ich otwierania i zamykania. Pozwalają też na częściowe uchylenie bramy, co jest bardzo przydatne, jeśli wybieramy się gdzieś pieszo czy rowerem.

Świetnym rozwiązaniem są amperometryczne systemy wykrywania przeszkód, za pomocą których brama jest w stanie samodzielnie wykryć pojawiające się na drodze jej ruchu przeszkody i zatrzymać lub zmienić kierunek, co zapobiega zderzeniom i uszkodzeniom.

Automatyczny napęd samohamowny

Dzisiejsza automatyka do bram oznacza jeszcze większe bezpieczeństwo. Bramy wyposażone w system samohamowny automatycznie blokują się po zakończeniu pracy silnika. Oznacza to, że z chwilą zamknięcia, brama jest w pełni zabezpieczona przed ręcznym otwarciem przez osoby nieupoważnione i nie wymaga już dodatkowego ryglowania. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz