Materiał Partnera

Metalowe szafy BHP – najważniejsze zalety i wady

Metalowe szafy BHP – najważniejsze zalety i wady

Pomieszczenia socjalne w każdej firmie muszą spełniać obowiązujące wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy. To na pracodawcy ciąży obowiązek przygotowania dla pracowników właściwie zorganizowanej szatni, udostępnienia im odpowiedniej przestrzeni i sprzętów.

Metalowe meble BHP

Meble socjalne produkuje się w wielu różnych wariantach, ze względu na zróżnicowane wymogi dla szatni pracowników wykonujących różne zawody – zwraca uwagę nasz rozmówca z firmy MET-POL. Dla przykładu, inne wymagania musi spełniać szatnia do przechowywania własnej odzieży osób zatrudnionych w firmie, a inaczej ta, w której przechowuje się odzież roboczą i ochronną. Dla każdej z tych sytuacji jesteśmy w stanie znaleźć właściwą szafę BHP.

Higieniczne szafy metalowe

Metalowe szafy BHP to absolutna podstawa organizacji przestrzeni pracowniczej w firmie. Ich największą zaletą jest bardzo łatwe i bezpieczne dla mebla mycie wodą z detergentem, a co za tym idzie, nietrudne utrzymanie w czystości. To właśnie wysoka higiena mebli metalowych sprawia, że stanowią one jedyne rozwiązanie akceptowane przez rygorystyczne zasady BHP.

Wygoda w standardzie BHP

W przypadku szaf BHP bardzo ważna jest także sama konstrukcja szafy, która ułatwia korzystanie z niej. Minimalne wymiary szafy na odzież pracowniczą to 180 cm x 40 cm x 48 cm. Dodatkowo szafa BHP powinna posiadać poprzeczny drążek, wieszadła, półkę i w razie potrzeby, przegrodę dzielącą wnętrze na pół.

Dodatkowe wyposażenie szaf BHP

W dużych zakładach pracy, gdzie przez szatnię przewija się wiele osób, metalowe szafy BHP zdecydowanie powinny być wyposażone w zamek na klucz. Z kolei możliwością obliczoną na poprawę komfortu pracowników są specjalne ławeczki, które można zamontować przy niektórych modelach.

Trudno mówić o wadach rozwiązania szytego na miarę potrzeb. Za największą, a może nawet jedyną możemy uznać chłodny, nieskomplikowany design, w pełni podporządkowany funkcjonalności. Obecnie jednak również problem małej atrakcyjności wizualnej szaf BHP zostaje rozwiązany, ponieważ dostępne są one w coraz szerszej gamie kolorów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz