Artykuł sponsorowany

Medycyna chińska pomoże uporać się z uciążliwym bólem

Medycyna chińska pomoże uporać się z uciążliwym bólem

Ból jest nieodłącznym towarzyszem człowieka. Zwykle pojawia się przy różnych chorobach przewlekłych, czasem zjawia się tylko “na chwilę”. Najbardziej powszechnym sposobem na łagodzenie bólu są leki przeciwbólowe. Jednak one nie rozwiązują problemu, tylko na chwilę go zmniejszają. W dodatku leki negatywnie wpływają na organizm - zwłaszcza przy długim i regularnym zażywaniu. Jak więc jeszcze można radzić sobie z bólem? Odpowiedzią jest medycyna chińska.

Medycyna chińska

Wśród naturalnych sposobów leczenia, coraz większym zainteresowaniem cieszy się tzw. medycyna chińska. Ciekawy w tym podejściu jest fakt, że kładzie ona duży nacisk na profilaktykę rozumianą jako równowaga w przepływie energii. Do działań profilaktycznych należy odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i dbanie o dobrostan psychiczny (unikanie stresu, dbanie o dobre relacje z innymi).
Jeśli jednak już dojdzie do choroby (rozumianej jako zaburzenie w przepływie energii), specjalista medycyny chińskiej sięgnie po takie sposoby leczenia jak:

  • ziołolecznictwo,
  • akupunktura,
  • akupresura,
  • bańki chińskie.

Medycyna chińska może być pomocna w najróżniejszych dolegliwościach. Przynosi znaczną ulgę w leczeniu bólu różnego pochodzenia (kręgosłupa, bóle głowy, łokieć tenisisty, rwa kulszowa), oczyszcza i wzmacnia organizm, minimalizuje dolegliwości różnych chorób przewlekłych, np. alergii, chorób układu pokarmowego, chorób układu krążenia.

Akupunktura klasyczna

Jedną z metod, którymi się posługuje medycyna chińska, jest akupunktura. Polega ona na nakuwaniu skóry i tkanki podskórnej specjalistycznymi igłami. Wybór miejsc do nakuwania nie jest przypadkowy. Według dalekowschodniej medycyny w naszym ciele znajdują się swego rodzaju kanały energetyczne połączone z różnymi narządami w ciele. Zaburzenia przepływu energii powodują najróżniejsze choroby, dolegliwości i ból. Zadaniem nakuwania jest udrożenie przepływu energii poprzez umiejscowienie igieł w odpowiednich miejscach na ciele.

Kto się zajmuje medycyną chińską?

Niemalże w każdym większym mieście znajdziesz specjalistów medycyny chińskiej. Dysponują oni odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, aby pomagać ludziom w powrocie do zdrowia. Dobry gabinet medycyny chińskiej, taki jak TOMOTrójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej - Centrum Akupunktury Klasycznej LAO GONG, dokładnie wysłucha historii klienta i cierpliwie zajmie się leczeniem. Czasem pozytywne efekty można osiągnąć w ciągu kilku spotkań, czasem jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość i spróbować różnych podejść. Wynika to z tego, że każdy z nas jest inny i to, co sprawdzi się w przypadku jednego klienta, nie musi się sprawdzić u innego. Jednak dobry specjalista zawsze będzie starał się pomóc każdemu człowiekowi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz