Materiał Partnera

Meble z europalet - do domu i lokalu

Meble z europalet - do domu i lokalu

Samodzielne robienie mebli stało się w ostatnich latach bardzo modne. Dzięki temu możemy uzyskać oryginalne i tanie aranżacje wnętrz. Nie trzeba mieć żadnych zdolności stolarskich, by zrobić je z palet EURO. Skąd brać materiał na takie meble, co można zrobić i do jakich pomieszczeń w domu i lokalu?

Materiał na meble z palet

Od jakiegoś czasu popularne stało się samodzielne tworzenie mebli z drewnianych palet typu EURO. Są robione z wysokiej jakości drewna z drzew iglastych lub liściastych, wytrzymują duże obciążenia (od tony do nawet czterech, gdy stoją w miejscu) i są odporne na wilgoć, uderzenia itp. Dużą zaletą palet jest to, że są tanie. Warto więc zainwestować w te nowe, od producenta, takiego jak Beata Duda Zakład produkcyjno-handlowy, niż oszczędzać na używanych. Dzięki temu mamy pewność, że nie zmieniły się ich właściwości.

Oprócz europalet będziemy potrzebowali farby do drewna i papieru do szlifowania. Najpierw zetrzyj wierzchnią warstwę drewna oraz boki, żeby pozbyć się wystających drzazg. Następnie pomaluj je bejcą lub lakierobejcą zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Palety możesz łączyć ze sobą w dowolny sposób, podwieszać pod sufitem, doczepiać kółka, tapicerować. Gdzie będą pasować takie meble?

Urządzanie wnętrza domu

Jeśli chodzi o wnętrze domu, meble z europalet nadają się do każdego pomieszczenia. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Można na przykład pomalowaną paletę postawić przy kanapie w salonie i wykorzystać jako stolik kawowy. Możemy ją dociąć i przymocować kółka, na wierzchu tapicerować albo położyć szybę, podwyższać przez łączenie dwóch albo trzech palet, które przy okazji pomieszczą też książki lub gazety czy pomalować na kilka kolorów. Z palet EURO powstanie też łóżko - wystarczy złączyć ze sobą odpowiednią ich ilość i położyć na to materac. Stawiając je na boku i przyczepiając do siebie możemy też stworzyć oryginalny regał.

Tania aranżacja tarasu

Palety EURO idealnie nadają się na taras - nie straszne im deszcz ani grad. Zasada jest taka sama - trzeba je połączyć ze sobą, położyć tapicerkę lub po prostu kolorowe poduszki, ewentualnie pomalować. Do tego dostawiamy stolik, także z drewnianej palety. Stawiając je w pionie, możemy powiesić na nich doniczki z kwiatami, tworząc pergolę.

Meble z palet do lokalu

W ten sam sposób możemy zaaranżować pub lub restaurację. Europelety świetnie będą się nadawały na zewnątrz lokalu. Musimy tylko pamiętać o ich odpowiedniej wysokości. Jeśli organizujemy eventy na dworze, także pomyślmy o stolikach czy siedziskach z drewnianych palet. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze nie musimy inwestować w drogie meble do restauracji, które różnią się trwałością od tych domowych. Poza tym europalety są bardzo tanie, więc oszczędzamy. Są też oryginalne i pomagają stworzyć atmosferę industrialnego wnętrza, przyciągając szczególnie młodych. Wreszcie - są trwałe i przetrwają najtrudniejszych imprezowiczów. A w razie potrzeby ich wymiany, nie będzie to duży wydatek.
Opracowanie:
Stróża-Kolonia, Osiedlowa 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz