Artykuł sponsorowany

Materiały i technologie stosowane w bramach przemysłowych

Materiały i technologie stosowane w bramach przemysłowych

Bramy przemysłowe, jak wskazuje nazwa, tworzone są z myślą o pracy w warunkach obiektów przemysłowych. Świetnie sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, są wytrzymałe, zapewniają bezpieczeństwo i komfort. Nowoczesne rozwiązania prezentują dodatkowo wysokie walory estetyczne. Przyjrzyjmy się, po jakie materiały i technologie sięga w ich zakresie automatyka bramowa.

Indywidualne dopasowanie

Ze względu na swoje wyjątkowe zadanie i różnorodny charakter miejsc, w jakich są wykorzystywane, bramy przemysłowe powstają na indywidualne zamówienia. Pozwala to w stworzyć produkt w pełni dopasowany do potrzeb zakładu, a tym samym zmaksymalizować jego funkcjonalność. Niezależnie od konkretnego zlecenia niezmienne pozostają trwałość, bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Serwisem oraz instalacją bram przemysłowych zajmują się profesjonalne firmy, takie jak MM System. Są to zazwyczaj duże i ciężkie systemy bramowe, ale dzięki wyposażeniu w użyteczne akcesoria znacząco podnoszą komfort pracy. Standardowym elementem są zabezpieczenia na wypadek zerwania linek i pęknięcia sprężyn. Fotokomórki, czy zabezpieczenie wyprzedzające DUO stosowane w bramach marki KRISPOL uniemożliwiają zamknięcie bramy, jeśli w jej świetle znajdzie się przeszkoda. Niepowołanym próbom wejścia zapobiega blokada przeciwpodważeniowa. Elementem wyposażenia bramy przemysłowej mogą być też drzwi serwisowe z niskim progiem, które zapewniają sprawną komunikację oraz drzwi boczne jako dodatkowe wejście skomponowane z zamontowaną bramą.



Bramy przemysłowe KRISPOL

W swojej ofercie KRISPOL ma kilka wariantów bram przemysłowych wykonywanych z wysokiej klasy materiałów i z udziałem nowoczesnych technologii – zarówno w procesie produkcji, jak i ich funkcjonowania. K2 IS to bramy o stalowej konstrukcji, których segmenty ocieplane są pianką poliuretanową o grubości 40 mm. Ich sekcje wykończone są tłoczeniem poziomym wąskim i zewnętrzną fakturą stucco.

K2 IM również mają stalową konstrukcję i ocieplenie pianką poliuretanową o grubości 40 mm. W przypadku tego modelu jednak charakterystyczne jest profilowanie, które ma postać V-profilowania. Coraz częściej wykorzystywane są w nowoczesnych obiektach.

K2 IA to bramy przemysłowe o segmentach wykonanych z blach aluminiowych. Do ich wypełnienia i w tym przypadku wykorzystano piankę poliuretanową tej samej grubości, co w poprzednich systemach. Są lżejsze i bardziej odporne na wilgoć.

K2 IP S  oraz K2 IP D to systemy bramowe oparte na konstrukcji stalowej z przeszkleniami w ramach z anodowanego aluminium. W pierwszym wariancie montowana jest szyba pojedyncza, w drugim – podwójna. To rozwiązanie pozwala doprowadzić światło słoneczne do pomieszczenia przy opuszczonej bramie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz