Materiał Partnera

Masaż klasyczny – wskazania i sposób wykonywania

Masaż klasyczny – wskazania i sposób wykonywania

Jedną z najpopularniejszych technik rehabilitacyjnych, która ma szerokie spectrum zastosowania, jest masaż klasyczny. Wykonywany jest on już od starożytności, a jego celem jest usuwanie bólów, zapewnianie wysokiego poziomu relaksu, czy wspieranie działań zwalczania wad postawy, między innymi u dzieci.

Sposób wykonywania

Masaże klasyczne, zarówno relaksacyjne, jak i też lecznicze, powinny być przede wszystkim wykonywane przez certyfikowanych masażystów, rehabilitantów, lub też fizjoterapeutów. Tylko oni doskonale znają techniki wykonywania charakterystycznych ruchów manualnych, w danych punktach ciała pacjenta. Istotny jest właściwy nacisk, a także prędkość. Masaż klasyczny polega bowiem na głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu, wyciskaniu, wstrząsaniu, wibracji, oklepywaniu, czy też na tak zwanych ruchach biernych.

Czas trwania masażu i ilość sesji

Masaż klasyczny wykonywany jest od 15 minut nawet do ponad godziny. Wszystko zależy od celu zabiegu, stanu zdrowia pacjenta, a nawet budowy ciała osoby. Jeśli chodzi o ilość sesji zabiegowych, warto wiedzieć, że ulgę m.in. w bólu można odczuć już po jednej wizycie w profesjonalnym gabinecie. W przypadku różnych przypadłości przewlekłych, rekomenduje się uczestniczyć w cyklicznych masażach, np. co dwa tygodnie. W terapiach bólów np. reumatycznych, wystarczy m.in. 10 spotkań z masażystą.

Wskazania do wykonania masażu klasycznego

Masaż klasyczny – jak już wspomniano – wykonywany jest zarówno przy różnego rodzaju dolegliwościach, jak i też w celu uzyskania wysokiego poziomu relaksu. Najczęściej pacjenci udają się do specjalistycznych gabinetów przy obrażeniach ortopedycznych, przy naderwanych i naciągniętych ścięgnach, przy stanach deformacji kręgosłupa, czy przy kontuzjach sportowych. Masaż klasyczny wielokrotnie jest też rekomendowany osobom starszym, lub tym po udarach i wylewach.

Zalety masażu klasycznego

Masaż klasyczny wpływa na pobudzenie krążenia krwi i limfy. Rozluźnia on również mięśnie oraz wzmacnia tkankę mięśnio. Nie tylko jednak ma on zbawienny wpływ na ciało, ale również psychikę. Regularne korzystanie z masażów, pozwala na porządkowanie myśli, zwiększenie poczucia spokoju, a także koncentracji.

Renomowany gabinet masażu

Jeśli poszukujesz dobrego gabinetu masażu, powinieneś udać się do Prywatnego Gabinetu Masażu Leczniczego, który prowadzi Remigiusz Ciężkal. Gwarantuje on zaś pomoc zarówno osobom po urazach, pacjentom geriatrycznym, a także dzieciom. Często Remigiusz Ciężkal pomaga również wyeliminować bóle kręgosłupa, czy tez bóle reumatyczne. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz