Materiał Partnera

Malowanie mieszkania – czy tak proste, jak się wydaje?

Malowanie mieszkania – czy tak proste, jak się wydaje?
Współcześnie produkowane farby dają inwestorom wiele możliwości w zakresie remontu lub odświeżenia wyglądu konkretnych pomieszczeń. Nie dość, że występują w niezliczonej wręcz gamie kolorystycznej, to cechują się także doskonałymi właściwościami, jeżeli idzie o wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na zabrudzenia. Sam proces malowania, szczególnie gdy zależy nam na nieskazitelnym efekcie, nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Co warto wiedzieć na ten temat?

Malowanie ścian – przygotowanie pomieszczenia

Prace malarskie w pierwszej kolejności należy zacząć od odpowiednich prac przygotowawczych. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o zabezpieczeniu malowanego pomieszczenia w taki sposób, aby nie narażać jego poszczególnych elementów na zabrudzenia. Przy zabezpieczaniu podłóg zdecydowanie najlepiej sprawdzą się grube folie malarskie. Warto zadbać o ich wysoką jakość, ponieważ to właśnie po nich będą przemieszczać się pracownicy.

Jeżeli zaś chodzi o zabezpieczenie mebli, to spokojnie postawić można na folie cieńsze, które również świetnie spełnią swoją funkcję. Wiele problemów przysporzyć może jednak właściwa ochrona punktów newralgicznych takich jak listwy przypodłogowe, czy połączenia parapetów ze ścianą. W tych miejscach postawić trzeba na specjalistyczne taśmy malarskie, najlepiej takie, pochodzące od najlepszych producentów. Następnie można przejść do prac malarskich. Co warto wiedzieć?

Pomieszczenia a rodzaj farby

Aby móc cieszyć się ze zjawiskowego i przede wszystkim długotrwałego efektu, warto dopasować rodzaj farby do typu konkretnego pomieszczenia. W pokojach dziennych takich jak salony, sypialnie, czy gabinety świetnie sprawdzą się farby ceramiczne, cechujące się doskonałą wydajnością oraz rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości. W pokojach dziecięcych zaś można pozwolić sobie na odrobinę fantazji, aby zapewnić pociechom wiele atrakcji. Nowoczesne farby tablicowe i magnetyczne to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają uzasadnione obawy ku temu, aby martwić się o ewentualne rysunki na ścianach.

Jeżeli zaś chodzi o pomieszczenia o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takie jak kuchnie i łazienki, to farby lateksowe będą najefektywniejszym rozwiązaniem. Ich hydrofobowa struktura pozwoli cieszyć się nienagannym wyglądem przez lata. Aby mieć pewność, że prace malarskie zostaną przeprowadzone z troską o najmniejszy nawet detal, warto powierzyć je najbardziej doświadczonym fachowcom, do których zdecydowanie zalicza się firma prowadzona przez Damiana Pietraszkiewicza. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale również na szeroko zakrojone doradztwo i bardzo atrakcyjne ceny.

Opracowanie:
Platerówka 79
tel. 889 522 613
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz