Lubisz strzyc psy? Zapisz się na kurs groomingu!

Jeśli lubisz zwierzęta i fryzjerstwo możesz te dwie pasje połączyć razem i otworzyć ciekawy biznes. Angielskie słowo „groom" oznacza pielęgnowanie. Groomer to psi i koci fryzjer; taki specjalista jest coraz bardziej poszukiwany przez właścicieli głównie rasowych psów i kotów. Możesz wybrać ten zawód, jeśli nie boisz się zwierząt i masz do nich odpowiednie podejście. W salonie zwierzęta muszą czuć się zawsze bezpiecznie i pewnie.
Praca groomera
Zabiegi pielęgnacyjne groomer wykonuje zazwyczaj w eleganckim salonie . Oferta oferowana przez salony groomingu jest zwykle bogata. Najczęstsze zabiegi pielęgnacyjne to:
- kąpiele pielęgnacyjne i lecznicze
- rozczesywanie sierści,
- strzyżenie,
- trymowanie
- grooming wystawowy, konkursowy i komercyjny
Angielskie słowo „groom" oznacza pielęgnowanie. Groomer fryzjer zwierząt (Zgodnie ze Standardem Kompetencji Zawodowych); taki specjalista jest poszukiwany przez właścicieli
- rasowych psów i kotów
- mieszańców wystawiających się wyłącznie na kanapie myśliwskich
- właścicieli firm posiadających psy użytkowe(stróżujące , pasterskie, policyjne, terapeutyczne)
Zrób kurs -otwórz sobie drogę do sukcesu zawodowego
Zawód groomera możesz zdobyć na specjalistycznym kursie w Akademii Groomingu. Zajęcia prowadzone są tu przez doświadczonego i wykwalifikowanego groomera. Akademia Groomingu. Salon Pielęgnacji Psów Milena Żygadło to miejsce, gdzie nabędziesz fachowych umiejętności do wykonywania tego zawodu. Milena Żygadło jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Groomerów, co już samo w sobie świadczy o tym, że ma ona bardzo bogate doświadczenie i wysokie kwalifikacje.
Program kursu groomingu obejmuje 160 godzin i są to zajęcia m.in. z:
- BHP
- organizacji salonu
- kosmetologii,
- dermatologii,
- metod suszenia,
- metod rozczesywania,
- kąpieli i szamponoterapii,
- modelowania,
- trymowania w różnych technikach,
- pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,
- wzorców FCI – wybranych ras,
- modelowania z użyciem maszynki i nożyczek,
- behawioryzmu w salonie,
- edukacji klienta.
- przygotowanie do startu w konkursie groomersim
W ofercie Akademii są również kursy dodatkowe dla osób już pracujących w zawodzie oraz chcących poszerzyć swoje umiejętności z zakresu pielęgnacji jednej rasy.
Lokal na salon
Lokal, który będzie potrzebny do pielęgnacji zwierząt nie musi być wielki. Optymalną powierzchnią będzie ok. 40 m kw. Podziel je na cztery części: kąpielową, pielęgnacyjną (tu odbywać się będzie czesanie i strzyżenie psów i kotów) , poczekalnię oraz część socjalną. W tej pierwszej części musi znaleźć się profesjonalna wanna; w tej drugiej stoły do groomingu, lustra, potrzebne kosmetyki, narzędzia oraz meble ,lampy UV. W poczekalni umieść wygodną sofę i krzesła, stolik z fachową prasą i stojak na odzież wierzchnią. Możesz podjąć współpracę z gabinetami weterynaryjnymi i sklepami zoologicznymi, w których możesz zostawiać ulotki i gadżety swojej firmy. Z czasem zdobędziesz klientów także z polecenia.