Artykuł sponsorowany

Laserowe leczenie prostaty – czy naprawdę jest skuteczne?

Laserowe leczenie prostaty – czy naprawdę jest skuteczne?

Szacuje się, że ok. 50% mężczyzn po 50. roku życia zmaga się z łagodnym przerostem prostaty. Chociaż choroba w większości przypadków nie jest groźna, daje wiele uciążliwych objawów. Mimo to panowie często bagatelizują ten problem z uwagi na jego wstydliwy charakter. Nie bądź jednak jak inni – poddaj się leczeniu laserem. Sprawdź jak działa i poznaj jego skuteczność.

Łagodny przerost prostaty – kiedy można go podejrzewać?

Łagodny przerost prostaty (BPH) to schorzenie, które jest typowe dla mężczyzn wchodzących w okres przekwitania. Wtedy bowiem dochodzi do zawirowań hormonalnych, które mogą spowodować stopniowe powiększanie się gruczołu krokowego.

Przypadłość dość łatwo można rozpoznać – szczególnie, że powiększającej się prostacie towarzyszą dodatkowe objawy. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • zwiększoną potrzebę oddawania moczu
  • problemy z rozpoczęciem oddawania moczu
  • oddawanie moczu małym strumieniem
  • uczucie nieopróżnionego pęcherza.

Jeśli zauważasz u siebie podobne objawy, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Specjalista, taki jak np. Bogacki Rafał Urolog, przeprowadzi badanie i postawi diagnozę. Jeśli faktycznie Twoim problemem jest łagodny przerost prostaty, lekarz zadecyduje o dalszym leczeniu.

Laserowe leczenie prostaty – bezpieczna i skuteczna metoda?

Chociaż łagodny przerost gruczołu krokowego można leczyć farmakologicznie czy operacyjnie, to laserowe leczenie prostaty to coraz popularniejsza metoda. Jej powszechne stosowanie to wynik nie tylko dużego bezpieczeństwa, ale skuteczności oraz mniejszej inwazyjności.

Na czym to polega? Cały zabieg rozpoczyna się od wprowadzenia endoskopu do cewki moczowej pacjenta. Dzięki temu lekarz może bardzo precyzyjnie usunąć przerośnięte tkanki gruczołu za pomocą promieniowania laserowego czerwonego.

Dlaczego warto zdecydować się na taką metodę? Laserowe leczenie prostaty światłem czerwonym ma dużą przewagę w porównaniu np. z laserem holmowym lub Nd:Yag. Jest to sposób dużo bardziej nowoczesny, dzięki czemu:

  • ryzyko krwawienia w trakcie zabiegu jest dużo mniejsze,
  • w okresie pooperacyjnym pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych – a więc zażywa znacznie mniej środków przeciwbólowych,
  • okres hospitalizacji zostanie skrócony do minimum,
  • po kilku dniach można wrócić do aktywności seksualnej.

 Dodatkowym atutem jest możliwość przeprowadzenia zabiegu u pacjentów z wszczepionym kardiowertem-defibrylatorem. Laserowe usuwanie przerostu prostaty to metoda szczególnie polecana młodym mężczyznom czynnym zawodowo. Przy tym jest to procedura bardzo skuteczna – prawdopodobieństwo reoperacji wynosi zaledwie 0,1%.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz