Materiał Partnera

Książki dla dzieci, rodziców i opiekunów w ofercie wydawnictwa

Książki dla dzieci, rodziców i opiekunów w ofercie wydawnictwa

Literatura przeznaczona dla dzieci pomaga im nie tylko w rozwoju, ale też uspokaja i kształtuje charakter czy właściwe postawy. Warto więc wzbogacić domową bibliotekę o ciekawe pozycje, które dostępne są w ofercie dobrych wydawnictw. Szeroki asortyment obejmuje też książki dla rodziców i opiekunów poruszające istotne kwestie z zakresu relacji z najmłodszymi.

Szczęśliwe dzieciństwo

Beztroski okres dzieciństwa kojarzy się głównie z opowiadanymi przez rodziców, fantazyjnymi bajkami. Umilały one wolny czas i rozbudzały wyobraźnię, tworząc marzenia i kreując pierwszych bohaterów i wzory do naśladowania. Najpiękniejsze baśnie Hansa Christiana Andersena lub przekazujące ważne wartości  Bajki dla młodszych i starszych to pozycje niemal obowiązkowe, które pozwolą dzieciom zrelaksować się i przy okazji przyswoić istotne informacje. Te i inne książki dostępne są w ofercie wydawnictwa Jedność, które dla swoich klientów szukających literatury dla najmłodszych przygotowało również edukacyjne podręczniki. Bajkowe labirynty to łamigłówki przeznaczone dla dzieci, uczące cierpliwości, spostrzegawczości, przestrzennego myślenia, logicznego rozumowania i wyciągania wniosków. Poprzez podejmowanie decyzji dziecko uczy się też przewidywania konsekwencji swoich posunięć. W połączeniu z bohaterami poznanymi przy okazji wcześniej czytanych już baśni, książki tego typu stanowią doskonałą rozrywkę dla najmłodszych czytelników. Wydawnictwa oferują jednak nie tylko pozycje dla dzieci – wiele z nich przeznaczonych jest też dla rodziców i opiekunów.

Doskonałe relacje z dziećmi

Wychowywanie i kształtowanie odpowiednich postaw u najmłodszych jest trudnym zadaniem. Rodzice czy opiekunowie muszą zainteresować dziecko w taki sposób, by chciało ono przyswoić przekazywane wartości. Książka ucząca dorosłych jak zrozumieć emocje dzieci to z pewnością pozycja godna uwagi, która pomoże zinterpretować zamiary oraz uczucia pociech. Literatura tego typu pozwala ocenić także własną inteligencję emocjonalną, w pełni wspiera rodziców i opiekunów w trudnej, wymagającej roli wychowawczej. W asortymencie dobrych wydawnictw znajdują się też książki instruujące, w jaki sposób pobudzić dziecko do aktywności fizycznej. Jest ona niezwykle istotna dla harmonijnego rozwoju, a połączenie jej z różnymi formami zabawy z pewnością będzie stanowiło doskonałe urozmaicenie spędzania wolnego czasu. Dzieci warto też przygotować do współżycia z rówieśnikami w szkole. Życie w szkolnej klasie to książka przeznaczona dla nauczycieli i wychowawców, która pomoże im w poprawieniu relacji w grupach młodzieży, a dzięki proponowanym metodom uda się osiągnąć zamierzone cele wychowawcze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz