Materiał Partnera

Kryteria wyboru kanapy pokojowej

Kryteria wyboru kanapy pokojowej

Wygodne i funkcjonalne meble do salonu to podstawowy warunek, aby cieszyć się przyjemnym relaksem po pracy. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów mebli wypoczynkowych do salonu. Wśród nich spotkać można rozkładane kanapy, narożniki, wersalki i inne. Każdy z nich ma swoją specyficzną charakterystykę. A to oznacza, że niekoniecznie będzie pasował nie do każdego. Jak zatem wybrać odpowiednią kanapę pokojową? Dowiedz się więcej!

Meble wypoczynkowe – czym są?

Salon w większości mieszkań ma być miejscem, gdzie wspólnie relaksują się wszyscy domownicy i gdzie przyjmowani są goście. Jest to więc pomieszczenie, od którego wymagać będzie się wysokiego komfortu, dobrej atmosfery i pragmatyczności w użytkowaniu.

„Wśród najczęściej wybieranych mebli do salonu ogromną popularnością cieszą się tzw. komplety wypoczynkowe. Są to przygotowane zestawy, które składają się z kanapy lub i kilku foteli. Komplety wypoczynkowe, wbrew pozorom, są dobierane coraz częściej przez samych klientów. Znając doskonale swoje potrzeby i wygląd mieszkania, dopasowują oni kanapy i fotele z różnych, czasami zupełnie niepowiązanych ze sobą wizualnie, serii” – przedstawia trendy meblarskie ekspert z firmy MEBLAR.

Wybór odpowiedniej do salonu kanapy jest nie lada wyzwaniem. Warto więc przygotować się do tego wcześniej i poznać podstawowe kryteria wyboru tego mebla.

Czym kierować się podczas wyboru kanapy pokojowej?

W pierwszej kolejności należy określić wielkość kanapy. Powinno się wziąć tutaj pod uwagę powierzchnię całego pomieszczenia oraz oszacować, ile osób będzie korzystało z mebla na co dzień. Kolejnym kryterium wyboru kanapy pokojowej jest obecność dodatkowej funkcji spania. Duża część dostępnych na rynku kanap to meble rozkładane. Takie rozwiązanie jest spotykane w domach, w których często nocują goście. Decydując się na model o takich własnościach, dobrze jest przyjrzeć się, czy jest wyposażony w dodatkową szufladę lub pojemnik na pościel.

Bardzo ważnym kryterium podczas wybierania kanapy pokojowej jest materiał, z którego wykonano obicie. Najczęściej spotyka się tapicerki z:

  • tkaniny – to dobrze oddychający materiał, stosunkowo tani, lecz zazwyczaj łatwo się brudzący,
  • skóry ekologicznej – ciężki i kiepsko radzący sobie z powietrzem materiał, który jednak dobrze znosi zabrudzenia.

Bez względu na rodzaj tkaniny, funkcje jaką ma pełnić kanapa i dodatkowe jej wyposażenie, warto upewnić się przede wszystkim, czy podoba się ona domownikom i z przyjemnością będą się na niej relaksować. Kierując się tą zasadą, nie da się popełnić błędu!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz