Materiał Partnera

Kryteria wyboru dobrej firmy przewozowej

Kryteria wyboru dobrej firmy przewozowej

Podróżując po kraju lub poza jego granicami warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Usługi transportowe oferowane przez działające na rynku firmy stoją na bardzo zróżnicowanym poziomie. Sprawdź jakie kryteria wyboru powinieneś zastosować wybierając przewoźnika, któremu powierzysz swoje zdrowie i życie. Czym powinna charakteryzować się dobra, dbająca o swoich Klientów firma przewozowa?

Wysoka klasa pojazdów

Dosyć oczywistym kryterium wyboru firmy transportowej jest dokładna weryfikacja jej floty pojazdów. Już sama marka oraz rocznik auta może powiedzieć nam bardzo dużo o standardach przyjętych przez danego przewoźnika. Komfort oraz stan techniczny pojazdów to kluczowe kwestie, którym należy się przyjrzeć. W chwili obecnej standardem powinny już być komfortowe fotele z pasami bezpieczeństwa oraz możliwością regulacji oparcia. Dosyć istotna jest też ilość miejsca na nogi. Tak, abyśmy nie spędzili kilkugodzinnej podróży w wymuszonej, niewygodnej pozycji. Swoistym „must have” w przypadku busów oraz autokarów jest także klimatyzacja. Warto sprawdzić czy w pojeździe jest dostępna sieć Wi-Fi. Miłym dodatkiem będą na pewno wszelkiego rodzaju multimedia (radio, telewizor i odtwarzacz DVD) oraz zapewnienie przez przewoźnika wody dla podróżujących.

Profesjonalni kierowcy

Obok standardu pojazdu równie ważne są kwalifikacje kierowcy. To one decydują o komforcie i bezpieczeństwie podróży. Wybierając firmę transportową warto sprawdzić czy zatrudnieni w niej kierowcy posiadają odpowiednie uprawnienia. Dobrym pomysłem będzie weryfikacja ich doświadczenia. Kierowca, który do tej pory poruszał się jedynie po drogach naszego kraju początkowo może mieć problem w trakcie dłuższych, zagranicznych tras. „Doświadczenie to także odporność na stres, umiejętność reagowania na sytuacje drogowe oraz…radzenia sobie z trudnymi pasażerami” – podkreśla specjalista z firmy transportowej KM Golden Line. W przypadku dłuższych tras firma powinna zapewnić dwóch kierowców, którzy będą się zmieniać w określonych odstępach czasu.

Komfort i bezpieczeństwo

Dosyć istotnym punktem weryfikacji firmy przewozowej jest zakres oferowanego ubezpieczenia dla podróżnych. Żaden z pasażerów nie chciałby z niego korzystać, ale wybierając się w podróż trzeba wziąć pod uwagę również ryzyko wypadku. Solidna firma transportowa powinna zadbać o kwestie ubezpieczenia pasażerów.
Nie bez znaczenia jest też sprawdzenie planu podróży, a więc liczby przystanków oraz możliwości dowozu pod wskazany adres. To także wpływa na wygodę podróżujących.
Wybierając firmę oferującą usługi transportowe należy opierać się na „twardych” faktach, a nie jedynie na opiniach znalezionych w Internecie. W grę wchodzi przecież nasze zdrowie i życie. A to bezcenne wartości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz