Materiał Partnera

Kredyt gotówkowy czy samochodowy

Kredyt gotówkowy czy samochodowy

Kredyt samochodowy jest najczęściej pierwszym pomysłem podczas poszukiwania źródła finansowania na zakup auta. Okazuje się jednak, że to nie jedyne rozwiązanie. Oprócz kredytu samochodowego możemy jeszcze skorzystać z tradycyjnego kredytu gotówkowego. Pytanie tylko, które z tych rozwiązań będzie dla nas bardziej korzystne. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Kredyt samochodowy

Na początku warto zaznaczyć, że kredyt samochodowy jest kredytem celowym. Środki uzyskane w ramach kredytu możemy przeznaczyć wyłącznie na zakup pojazdu. Co ciekawe ta forma finansowania udzielana jest nie tylko na zakup samochodu. W ramach kredytu możemy kupić także motocykl, camper, skuter, quad, przyczepę, ciągnik rolniczy czy nawet maszynę budowlaną. Mogą to być wszystkie pojazdy, które posiadają dowód rejestracyjny. Nie ma w tym przypadku znaczenia czy są nowe czy używane.

Starając się o kredyt samochodowy możemy skorzystać z kilku różnych wariantów. Pierwszym z nich jest kredyt standardowy, który jest spłacany w klasycznych ratach kapitałowo-odsetkowych  przez okres założony w umowie kredytowej.

Kolejnym rozwiązaniem jest kredyt jednoratalny. W ramach tej usługi jesteśmy zobowiązani do wniesienia wkładu własnego. Pozostała część kwoty jest kredytowana przez bank i spłacana w określonym terminie, w ramach jednej raty. Tego typu kredyty są nieoprocentowane.

Ostatnim typem jest kredyt balonowy. Polega on na spłacie np. 80% wartości samochodu w postaci niskich rat. Pozostała część wartości auta spłacana jest jednorazowo.

Należy zaznaczyć, że kredyt samochodowy przeważnie jest rozwiązaniem tańszym aniżeli kredyt gotówkowy. Wynika to z faktu, że bank posiada zabezpieczenie w postaci pojazdu. Decydując się na kredyt samochodowy należy mieć już wybraną markę, model oraz wersję wyposażenia pojazdu. Dokumenty dotyczące samochodu trzeba będzie przedstawić w banku. W przypadku nowego auta nie będzie to problem. Może być to kłopotliwe jedynie w przypadku zakupu auta używanego, które nie jest objęte autoryzowanym serwisem. Warunkiem udzielenia kredytu będzie również obowiązek wykupienia polisy Auto Casco, która nie należy do tanich.

Kredyt gotówkowy

Biorąc kredyt gotówkowy nie trzeba martwić się koniecznością przedstawienia dokumentów dotyczących auta. Można go wziąć na dowolny cel bez obowiązku tłumaczenia się przed bankiem. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane na konkretny model auta. Mając określoną pulę, przyznaną w ramach kredytu gotówkowego, nie trzeba jej w całości przeznaczać na zakup auta. Kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które planują zakup pojazdu z zagranicy lub od osoby prywatnej. W przypadku tego typu kredytu nie ma konieczności wpłaty wkładu własnego ani ustanawiania dodatkowego zabezpieczenia. Zasadniczą wadą jest niestety wyższy koszt samego kredytu.

Wybierając źródło finansowania warto zwrócić się do firmy, która ma doświadczenie i dobre rozeznanie w zakresie usług finansowych oferowanych przez banki. Firma CMI działająca w Krakowie od 2008 roku z pewnością pomoże w wyborze optymalnego źródła finansowania i znajdzie najbardziej korzystną ofertę, która jednocześnie spełnia wszystkie założone kryteria.

Opracowanie:
Kraków, Brodowicza 3 lok. 11
tel. 504 191 931
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz