Materiał Partnera

Kostka brukowa pod lupą. Dlaczego warto ją położyć?

Kostka brukowa pod lupą. Dlaczego warto ją położyć?

Kiedy etap wykończenia i wystroju domu wewnątrz dobiegł końca przychodzi czas na jego otoczenie na zewnątrz. Wybór elewacji, montaż ogrodzenia, aranżacja przestrzeni wypoczynkowej oraz odpowiednia nawierzchnia. Dużą popularnością cieszy się kostka brukowa. Jej różnorodność stwarza ogromne możliwości w kontekście koloru oraz ułożenia. Jakie zalety ma wyłożenie podwórka kostką brukową?

Czynniki techniczne

Obecnie na rynku budowlanym dostępna jest szeroka gama kolorów i kształtów kostki brukowej. Różny jest też materiał, z którego jest wykonana. Najczęściej spotyka się kostkę betonową, z kamienia lub z cegły klinkierowej. Wykorzystanie tych surowców do produkcji kostki, czyni ją niezwykle mocną i trwałą. Ten rodzaj nawierzchni charakteryzuje się przede wszystkim bardzo wysokim poziomem wytrzymałości. Jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego nie należy obawiać się mrozu czy obfitych deszczy. Brukowa powierzchnia posiada bowiem umiejętność odprowadzania wody do podłoża, co zapobiega jej pękaniu. Dodatkowo, wytrzymuje ogromne obciążenia, przez co bardzo często wykorzystuje się ją przy wykonywaniu podjazdów dla samochodów ciężarowych. Jak mówią specjaliści z firmy Adbud, kostka brukowa, ze względu na odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne będzie służyć przez długie lata w nienaruszonym stanie. Dlatego ważny jest w tym przypadku czynnik ekonomiczny. Inwestycja w solidną nawierzchnię daje komfort i wygodę, bez konieczności ciągłego poprawiania i aranżowania przestrzeni. Jedną z głównych zalet kostki brukowej jest jej funkcjonalność. Łatwa do utrzymania w czystości zarówno zimą, jak i latem.

Estetyka

Kostka brukowa wykorzystywana jest w przypadku tworzenia podjazdów, alejek i ścieżek w ogrodzie, tarasów, ale także w przestrzeni miejskiej w postaci chodników, deptaków czy niewielkich ulic. Daje ogromne możliwości także jeśli chodzi o jej ułożenie. Kreatywność firm zajmujących się takimi pracami, np. Adbud, pozwala na różne aranżacje podłoża. Jednolity kolor i eleganckie wykończenia to coś dla wielbicieli minimalizmu. Idealnie będzie się komponować także z domem utrzymanym w nowoczesnej stylistyce. Z kostki brukowej można także tworzyć efektowne, niepowtarzalne, wielobarwne wzory i motywy w różnych kształtach. Takie projekty będą budziły zachwyt i podziw, gdyż mogą okazać się prawdziwym dziełem sztuki. Z pewnością nie pozostaną niezauważone przez gości i przechodniów. W tym przypadku ograniczeniem może być tylko ludzka wyobraźnia oraz wielkość przestrzeni. 

Opracowanie:
Grabówiec 20
tel. 605 374 100
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz