Artykuł sponsorowany

Korzyści z posiadania własnej studni głębinowej

Korzyści z posiadania własnej studni głębinowej

W poszukiwaniu dobrej, czystej wody pitnej coraz więcej osób decyduje się na własną studnię głębinową. To źródło będące alternatywą dla wody z wodociągów, która często jest chlorowana, niezdatna do picia oraz alergizująca. Inwestorów kusi też wizja sporych oszczędności na etapie samej inwestycji i późniejszej eksploatacji. Dowiedz się więcej o zaletach studni głębinowych.

Nie zawsze podłączenie gospodarstwa domowego do sieci wodociągowej jest możliwe oraz opłacalne. Jednak nie wszyscy inwestorzy zdają sobie sprawę z alternatyw, jakie są dla nich dostępne. Tymczasem decyzja o wykopaniu studni głębinowej na terenie posesji może być najlepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem oszczędności, jak również z uwagi na nielimitowany dostęp do czystej wody. To ważne zwłaszcza dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą i wierzą w bogactwo, jakie można z niej czerpać.

Zalety studni głębinowych

Woda, która pochodzi ze studni głębinowej, jest czysta. Odwierty sięgają do warstw skalnych pod ziemią, zlokalizowanych na głębokości 15-20 metrów. W wodzie, która stamtąd pochodzi, nie znajdziesz chloru ani czynników mogących powodować skażenie. Dla jeszcze większej pewności możesz zdecydować się na montaż dodatkowego systemu filtrującego.

Krystalicznie czysta woda, która pobierana jest bezpośrednio spod ziemi, a nie transportowana rurami (niekiedy starymi, pokrytymi rdzą czy kamieniem), to najważniejszy argument przemawiający za własnym ujęciem wody. Ponadto w procesie naturalnej filtracji nie traci ona substancji odżywczych czy mikroelementów.

Studnie głębinowe przynoszą jeszcze więcej korzyści:

  • generują oszczędności — koszt wody pozyskiwanej ze studni głębinowej wynosi około 20gr za m3, podczas gdy za wodę miejską trzeba zapłacić nawet 30 - 40 razy więcej. Jej ceny nie są uzależnione od sytuacji rynkowej ani innych czynników,
  • mogą być budowane nie tylko przy domu, ale też na ogródku działkowym czy na działce rolnej,
  • mogą być wykopane niemal wszędzie, dzięki czemu doskonale sprawdzą się nie tylko do zaopatrywania w wodę gospodarstwa domowego, ale też do podlewania ogrodu czy napełniania zbiorników,
  • zapewniają maksymalną niezależność — nie jesteś narażony na przerwy w dostawie wody czy jej zanieczyszczenia.

Budowa studni głębinowej

Studnie głębinowe odznaczają się wyjątkową trwałością. Niekiedy mogą współdziałać
z systemem wodociągowym, zawsze przynosząc użytkownikowi znaczne korzyści. Do ich powstania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt — sprężarki oraz wiertnice. Firma Daniel przed przystąpieniem do pracy na podstawie map precyzyjnie ustala miejsce występowania wód głębinowych. Po wywierceniu studni jest ona zabezpieczana i zabudowywana. Na zakończenie żwiruje się otwór oraz uszczelnia konstrukcję. Po zakończeniu prac wiertniczych wykonuje się pompowanie oczyszczające, kontrolując tym samym parametry studni, i przyłącza się ją do budynku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz