Materiał Partnera

Kontener na gruz jest niezbędny w czasie budowy

Kontener na gruz jest niezbędny w czasie budowy

W trakcie budowy czy remontu mieszkania powstają duże ilości gruzu, śmieci i innych odpadów stałych. Zgodnie z przepisami obowiązek usunięcia ich spoczywa na właścicielu lokalu czy terenu, na którym ma miejsce działanie generujące powstanie tych odpadów. Najprostszym sposobem na pozbycie się resztek cegieł, tynków, zdartych podłóg i wszelkich pozostałości, jest składowanie ich od razu w kontenerze specjalnie do tego przeznaczonym.

Jak utrzymać porządek na budowie?

Niejednokrotnie zabierając się za remont, właściciel mieszkania myśli o zakupie nowych płytek, farb do ścian, jeśli jest taka potrzeba to także zapraw, wylewek, gipskartonu, czy cegieł na postawienie ścianek działowych w innym miejscu niż były dotychczas. Decydujemy o wyborze materiału na podłogi i o nowej aranżacji mebli, nie zastanawiając się, co zrobić z tym, co mamy teraz. Przecież to samo nie zniknie. Podłogi trzeba zdjąć, glazurę skuć, ścianki być może zburzyć. A gruz? No właśnie.
O tym trzeba pomyśleć zawczasu, bo jeśli gruz zwyczajnie zrzucimy, czy zwieziemy na zewnątrz, na teren w otoczeniu remontowanej posesji, to wcale nie rozwiązuje problemu. Pół biedy, jeśli jest to nasza działka, wtedy może on przez pewien czas leżeć tam, gdzie pewnie wolelibyśmy mieć trawnik, ale... tak wyszło. Kiedyś całą tą górę odpadów wywieziemy. Ale jeśli remontujemy mieszkanie na osiedlu, sąsiedzi nie pozwolą na takie procedery i za kilka dni będziemy mieć na karku straż miejską, albo, co gorsza, policję. I, nawet jeśli w końcu zamówimy kontener, chociażby z firmy Wiwus Trans, lub jakiejś innej, to przeładowanie całego gruzu z ziemi do kontenera to też nie lada robota.

Różne rodzaje kontenerów dla różnych potrzeb

Dlatego kontenery na odpady dobrze jest zamawiać z wyprzedzeniem. Wtedy można się łatwo umówić na odpowiedni rozmiar i typ kontenera, a firma zajmująca się wynajmem i obsługą kontenerów podstawi go pod wskazany adres w umówionym dniu. Wrzucając gruz i odpady bezpośrednio do kontenera oszczędzamy swój czas, dzięki czemu remont posuwa się szybciej. Gdy kontener się zapełni, wystarczy wezwać obsługującą nas firmę, a do ich zadań należy już odebranie zapełnionego kontenera i utylizacja odpadów czy gruzu.
Dobrze wiedzieć, że kontenery na wynajem przydają się nie tylko na budowie. Są różne typy kontenerów, przeznaczone na różne sytuacje, a należą do nich między innymi:

  • Kontenery otwarte o pojemności 5m3 lub 7m3, przystosowane do wywozu nieczystości o wadze ok. 4 do 5 ton. Mają one otwartą górną przestrzeń załadunkową i możliwość otwarcia tylnych burt. Przeznaczone są głównie na śmieci, do utylizacji odpadów pokonsumpcyjnych, a także do wywozu złomu, sprzętu elektronicznego, opon, kartonów, starych mebli i tym podobnych.
  • Kontenery zamknięte przeznaczone są na śmieci wydzielające nieprzyjemne zapachy, a także drobne i lekkie, które mogłyby zostać rozniesione przez wiatr. Są one całkowicie zabudowane, posiadają sześć płyt z otworami wrzutowymi w górnej części. Te płyty można też otwierać. Wynajmowane są często na osiedlach, przez firmy, zwłaszcza związane z żywnością, typu restauracje czy sklepy spożywcze, oraz na cmentarze w okresie wzmożonej obecności rodzin zmarłych.
  • Kontenery na gruz i ziemię, przeznaczone do wywozu gruzu i ziemi, ale także piachu i innych ciężkich materiałów z budowy. Mają niskie burty, które ułatwiają załadunek i wynajmowane są najczęściej przez firmy budowlane, ale także przez klientów indywidualnych, którzy przewidują powstanie dużej ilości odpadów, w wyniku realizowanej przez nich inwestycji.

Wszystkie kontenery dostarczane są do klienta i odbierane samochodami samozaładowczymi.

Opracowanie:
Legnica, Głogowska 70 lok. 5
tel. 787 007 997
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz