Artykuł sponsorowany

Kompozyt polimerowy na podlewki fundamentowe Firmy Chester Molecular

Kompozyt polimerowy na podlewki fundamentowe Firmy Chester Molecular

Podlewka szyny obrotu transportera koparki KWB Konin

Osadzenie elementów metalowych w fundamencie jest niezwykle ważne z punktu widzenia stabilności i bezpieczeństwa osadzanych np. maszyn. Stosowane niegdyś rozwiązania, które przetrwały do dziś, wyparte zostały przez nowoczesne środki, w postaci substancji kompozytowych. Warto wiedzieć czym są, jakie mają zalety i jak dokładnie się je stosuje, aby używać ich we właściwy sposób.

Posadowienie maszyn, oraz innych urządzeń, jest niezwykle ważne. Do tej pory wszystko osadzano na podkładkach kompensacyjnych, które pełniły swoje funkcje. Z biegiem czasu postęp, jaki zaszedł za sprawą inżynierii materiałowej sprawił, że podkładki metalowe wyparte zostały przez podkładki z kompozytu polimerowego. Firma Chester Molecular specjalizuje się w tej dziedzinie, a jej czołowym produktem jest podlewka epoksydowa. Rozwiązanie tego producenta cieszy się popularnością, ze względu na wysoką jakość, które jest niezbędna przy posadawianiu maszyn. Podstawową cechą, która pozwoliła na wyparcie metalowych podkładek przez kompozytowe, był fakt, że metalowe podkładki muszą być każdorazowo dopasowane, co w przypadku takich miejsc jak np. stocznia, gdzie służyły osadzeniu silników, sprawiało, że sam proces posadowienia konstrukcji, wydłużał się znacząco w czasie. Było to nieekonomiczne, stąd zwrócono się w stronę rozwiązań bardziej nowoczesnych, dających podobne efekty, jednak o wiele bardziej ergonomicznych. Podlewka kompozytowa, jak podkładka metalowa, pozwala na bezpośrednie posadowienie maszyny na płycie fundamentu, ale lepiej też dopasowuje się do jego kształtu i maszyny.

Montaż maszyn na fundamentach.

Posadowienie maszyny na fundamencie dzięki wykorzystaniu Chester EVY od Chester Molecular jest o wiele prostsze, szybsze i daje bardzo dobre efekty. Ogólną trudność stanowią między innymi gabaryty, jak rozmiar i ciężar, które same w sobie sprawiają, że czynność ta jest problematyczna. Odrębną kwestią jest zachowanie położenia danej maszyny, które musi być niekiedy bardzo precyzyjne, a to sprawia, że całość jest bardzo pracochłonna. Jednak gabaryty sprawiają, że nie jest możliwym dopasowanie maszyny do płyty fundamentu. W tym więc miejscu pojawiają się podlewki fundamentowe. Proces wytworzenia metalowych podkładek jest czasochłonny, choć są o wiele wytrzymalsze od tych wykonanych z kompozytu. Jednak polimery pozwoliły na wyeliminowanie problemów, wynikających z wykorzystania podkładek metalowych przy posadowieniu maszyn. O wiele prościej jest tak zaprojektować maszynę, której montaż oparty będzie bezpośrednio o wykorzystany kompozyt, uwzględniając większą powierzchnię wylanego kompozytu.

Zasady użytkowania.

Nabywając produkty od firmy Chester Molecular możemy być zarówno pewni co do ich wysokiej jakości, ponieważ są w pełni sprawdzone, jak i również tego, że otrzymamy pełne wsparcie związane z wykorzystaniem ich produktów. Do generalnych zasad związanych z wykorzystaniem podkładek fundamentowych należą między innymi te, że produktu nie używa się na elementach wilgotnych oraz przy wysokiej wilgotności, a także przy temperaturze niższej od 10 stopni. Fundament musi być suchy, pozbawiony fragmentów betonu oraz pyłu. Powierzchnia metalowa musi być przede wszystkim, wolna od zanieczyszczeń. W zależności od produktu różne jest jego przygotowanie. Jeśli chodzi o kompozyt EVY, na który składają się wypełniacze kwarcowe, metaliczne oraz żywice epoksydowe, zawarte w dwóch płynnych kompozycjach – Reactor oraz Base, przygotowanie finalnego kompozytu, polega na zmieszaniu zawartości obu pojemników i dokładnym ich wymieszaniu. Ten konkretny produkt wystarczy do wylewek na grubość do 6 cm, dlatego nadaje się zarówno na posadawianie torów jezdnych, zbiorników, urządzeń jak i maszyn oraz do kotwienia śrub fundamentowych. Jeśli więc chcemy pewnego kompozytu na wylewkę powinniśmy wykorzystać sprawdzony kompozyt epoksydowy od Chester Molecular.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz