Materiał Partnera

Kolor farby do salonu - czym się kierować przy wyborze?

Kolor farby do salonu - czym się kierować przy wyborze?

Kolory ścian pełnią wiele roli. Mogą optycznie powiększać bądź pomniejszać wnętrze. Remont mieszkania oraz malowanie ścian, warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem oraz wcześniej ustalić, na jaki kolor będa malowane ściany. Kolorów jest jednak dużo, nie zawsze wiemy, na jaki powinniśmy się zdecydować. Czy postawić na biały, czy może pomalować dany pokój na dwa kolory? Podpowiadamy, jak wybrać kolor farby do salonu.

Jasna farba

Jeśli twój pokój dzienny nie jest zbyt duży i chcesz stworzyć w nim wrażenie przestronności, powinieneś zdecydować się na pomalowanie zarówno ścian, sufitu jak i dodatkowych elementów drewnianych na jasne odcienie, najlepiej biały. Jeśli wybierzesz ten kolor, bardzo ciekawy efekt da zastosowanie farb o różnym stopniu połysku. Matowe ściany świetnie współgrają z błyszczącym drewnem. Dobre oświetlenie, a w szczególności jego różne rodzaje, są istotne dla podkreślenia nastroju oraz funkcji naszego salonu. Spróbuj połączyć różne źródła światła które pochodzą z oświetlenia górnego i punktowego oraz blasku świec. Chcąc zakupić odpowiednią farbę, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. KMTB Paweł Kosior Sp.j., która w swojej ofercie posiada m.in. farby.

Ciepła barwa

Jeśli wolisz mieć ciemniejszy i bardziej przytulny pokój dzienny, pomaluj go na mocne, lecz stonowane kolory. Ciekawym wyborem będą ciepłe barwy, takie jak np. żółty, czerwony, pomarańczowy oraz materiały takie jak złoto, mosiądz czy miedź. Podobnie jak w przypadku jasnych kolorów, ciekawie będzie prezentować się połączenie powierzchni matowych z błyszczącymi.

Salon połączony z kuchnią

W mieszkaniach bardzo dużej części osób, kuchnia oraz pokój dzienny są ze sobą połączone. Chcąc wizualnie oddzielić te dwie powierzchnie o różnych funkcjach, wystarczy zastosować odpowiednie użycie kolorów. Dobrym przykładem może być np. wydzielenie jadalni poprzez pomalowanie jej części innym kolorem albo odcieniem niż ten, którym zostały pomalowane ściany. W podobny sposób można wydzielić jadalnię w kuchni bądź kącik do czytania w salonie, jeśli chcemy wydzielić go od reszty pokoju. Jeśli masz zamiar malować kolorami w różnych odcieniach, najlepiej rozpocznij od wyboru koloru głównego, a następnie dobierz do niego pasujący wariant, ciemniejszy bądź też jaśniejszy. Jeśli jednak nigdy samodzielnie nie malowałeś ścian, zleć to zadanie profesjonalnej firmie, aby uniknąć ewentualnych plam czy uszkodzeń.

Opracowanie:
Gdańsk, Otwarta 39
tel. 504 171 693
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz