Materiał Partnera

Kołdra obciążająca, czyli spokojny sen dla Twojego dziecka

Kołdra obciążająca, czyli spokojny sen dla Twojego dziecka

Spokojny sen dziecka odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju, więc jeśli występują u niego zaburzenia snu, to musimy działać. Istnieje taki produkt jak kołdra obciążeniowa, nazywana inaczej kołdrą sensoryczną, którą często nazywa się lekarstwem na zaburzenia snu. Czym tak właściwie jest ten rodzaj kołdry? Jakie zawiera plusy i minusy? Sprawdźmy.

Czym jest kołdra sensoryczna?

Kołdra obciążeniowa, zwana inaczej kołdrą sensoryczną, to kołderka dziecięca, która zawiera w sobie właściwości terapeutyczne. Przede wszystkim swoje zastosowanie znajduje przy  zaburzeniach psychofizycznych, takich jak ADHD, zespół Downa, autyzm, depresja, nerwica, stany lękowe. Oprócz tego przyda się Twojemu dziecku, jeżeli boryka się z wzmożoną lub obniżoną wrażliwość na bodźce, problemami z koncentracją czy trudnościami w zachowaniu.

Kołdra sensoryczna, podczas gdy dziecko śpi, delikatnie naciska na jego ciało i stymuluje układ proprioceptywny, która odpowiada za czucie głębokie, czyli innymi słowy, mówiąc: zmysł orientacji i ułożenia własnego ciała. Ich stymulowanie powoduje, że dziecko ma większą świadomość swojego ciała, ale także poprawia jego skupienie i koncentrację, uspokaja, ogranicza zachowania autostymulacyjne oraz uczucie lęku.

Dlaczego warto zakupić kołdrę obciążającą?

Kołdry obciążeniowe to dodatek do systematycznej terapii. Jak twierdzi Renata Kosztołowicz, właścicielka sklepu dziecięcego CoMisie, stosowanie kołdry obciążającej samo w sobie jest formą terapii sensorycznej, zatem jeśli dziecko ma zaburzenia psychofizyczne, to będzie ona dodatkową pomocą w leczeniu. Zastosowanie kołderki powinno być skonsultowane z terapeutą lub specjalistą.

Gdzie można kupić kołdrę obciążającą?

Kołdrę obciążającą możemy kupić w większości sklepów dziecięcych. Dobrze jest wybrać sklep, który oferuje dobór wymiaru i wagi pod fachowym okiem. Na taką usługę możemy liczyć na przykład w sklepie CoMisie, którego właścicielem jest Renata Kosztołowicz.

Ile kosztuje kołdra sensoryczna?

Koszt kołdry sensorycznej waha się od 50 zł do nawet kilkuset. Jej cena jest zależna w dużym stopniu od materiału, z jakiego jest wykonana, ale także rozmiaru.

Kołdry obciążeniowe można stosować przez cały rok, także w okresie letnim. Dzięki naturalnemu materiałowi nie przegrzewają organizmu. Podczas wyboru powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kolorystykę kołdry. Jest to bardzo ważny czynnik, zwłaszcza dla osób z nadwrażliwością wzrokową. Powinniśmy się sugerować odczuciami jej przyszłego użytkownika.

Opracowanie:
Sanok, Zagumna 50
tel. 502 377 667
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz