Artykuł sponsorowany

Klinika „Zdrowe Dziecko” i chirurgiczne usuwanie kurzajek

Klinika „Zdrowe Dziecko” i chirurgiczne usuwanie kurzajek

Pojawienie się u dziecka kurzajek wywołuje u rodziców niepokój. Choć nie jest to dolegliwość zagrażająca zdrowiu, brodawki stanowią defekt kosmetyczny, którego wcale nie tak łatwo się pozbyć. Dziecko może być z ich powodu wyśmiewane, a nawet pomijane we wspólnych zabawach z rówieśnikami. Rodzice innych dzieci mogą obawiać się, że ich pociecha zarazi się kurzajkami poprzez dotyk, co niestety jest możliwe. Klinika „Zdrowe Dziecko” oferuje chirurgiczne usuwanie kurzajek wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Skąd biorą się kurzajki u dzieci?

Kurzajki to nieestetyczne zmiany skórne, które powstają na skutek zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Wnika on do organizmu poprzez drobne uszkodzenia skóry. Brodawki mają postać niewielkich narośli o grudkowatej strukturze. Pojedyncze zmiany mogą osiągać wielkość nawet do 2 cm. Zwykle mają kolor cielisty, szarawy lub delikatnie brązowy. Kurzajki najczęściej pojawiają się na dłoniach i podeszwach stóp, choć zdarza się, że występują również w innych obszarach ciała. Wielu rodziców zastanawia się, czy takie zmiany skórne są dla dziecka bolesne. Jak tłumaczy pediatra z kliniki „Zdrowe Dziecko”:

„Kurzajki z reguły nie wywołują dolegliwości bólowych, ale jeśli są umiejscowione na stopach, mogą sprawiać dziecku dyskomfort podczas chodzenia. Mimo braku uciążliwych objawów związanych z obecnością brodawek, nie zachęcamy do ignorowania tego problemu. Kurzajki, tak jak każdą inną chorobę skóry, powinno się leczyć”.

Jak leczy się kurzajki w klinice „Zdrowe Dziecko”?

Rodzice dzieci, u których pojawiły się kurzajki, często wstydzą się szukać pomocy u specjalistów. Zwykle próbują usunąć zmiany przy użyciu domowych metod lub aptecznych preparatów. Takie leczenie może trwać miesiącami, a jego skuteczność jest zazwyczaj znikoma. Klinika „Zdrowe Dziecko” proponuje chirurgiczne usuwanie kurzajek. Zabieg polega na wycięciu zmian, czasem pozostaje po nim niewielka blizna, która nie rzuca się w oczy. Czy problem kurzajek może wrócić? Wirus HPV uaktywnia się u osób z obniżoną odpornością. Ponadto istnieje w środowisku w wielu różnych odmianach. U niektórych dzieci może więc dojść do ponownego pojawienia się brodawek. Warto wtedy dokładniej zbadać ogólny stan zdrowia dziecka i skupić się na poprawie funkcjonowania układu immunologicznego.

Opracowanie:
Pruszków, al. Armii Krajowej 34
tel. 22 729 07 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz