Artykuł sponsorowany

Klimatyzator w mieszkaniu – co musisz o nim wiedzieć?

Klimatyzator w mieszkaniu – co musisz o nim wiedzieć?

Wybór klimatyzatora to obecnie trudne zadanie. Szeroki wybór modeli oraz sposobu montażu może sprawić niektórym osobom problem. Należy wiedzieć, że ogromne znaczenie na pracę tego urządzenia ma jego właściwy montaż oraz wariant zastosowany w mieszkaniu. Dlatego przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie wersje są dostępne oraz kto może dokonać instalacji.

Jaki model najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu?

Najczęściej wybieranym modelem klimatyzatora do mieszkania jest ten w wersji mobilnej. Co oznacza, że sprzęt tego typu jest przenośny i istnieje możliwość zmiany jego miejsca, w zależności od potrzeb. Jednak dużą jego wadą jest głośna praca oraz mniej wydajna. Dodatkowo wymaga on zastosowania rury odprowadzającej ciepłe powietrze poza mury budynku. Ponadto istnieje stacjonarny wariant klimatyzatora stosowanego w mieszkaniu, równie popularny, jak wersja mobilna. Określany jest jako split i wymaga on profesjonalnego montażu np. wykonanego przez firmę B. O. Klimat Bartosz Owczarzak. Należy wiedzieć, że klimatyzator stacjonarny zbudowany jest z jednostki instalowanej na zewnątrz budynku oraz wewnętrznej – mocowanej w wybranym pomieszczeniu.

Najważniejszy jest montaż

W momencie podjęcia decyzji na instalację stałego wariantu tego sprzętu chłodzącego, w pierwszej kolejności, należy uzyskać zgodę od spółdzielni mieszkaniowej na przymocowanie jego jednostki zewnętrznej do elewacji budynku. Czasami w takiej sytuacji dobrą alternatywą na miejsce montażu okazuje się balkon. Drugą istotną kwestią w tym przypadku jest dobór fachowców. Źle dobrany i zamontowany klimatyzator nie spełni oczekiwań użytkownika, nawet jeżeli będzie urządzeniem z najwyższej półki cenowej. Dlatego, jeżeli jego instalację wykona osoba niewłaściwa, urządzenie to nie będzie chłodziło powietrza w prawidłowy sposób, a dodatkowo jego praca może być stanowczo za głośna. Z tego powodu zalecane jest sprawdzenie w Urzędzie Dozoru Technicznego zezwolenia danego przedsiębiorstwa na wykonanie tego rodzaju usługi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz