Materiał Partnera

Kim jest radca prawny i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Kim jest radca prawny i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Bez ciążących nad wieloma czynnościami konsekwencji prawnych, obecnie niejedno państwo znajdowałoby się w poważnym kryzysie będącym rezultatem niefrasobliwego zachowania społeczeństwa. Aby zapobiec takiej sytuacji, na straży praworządności stoją odpowiedzialne jednostki reprezentujące wymiar sprawiedliwości, strzegąc tym samym wartości takich, jak sprawiedliwość oraz prawda.

Na czym polega zawód radcy prawnego?

Zawód radcy prawnego to w Polsce wciąż mało znana profesja, utożsamiana głównie z czynnościami wykonywanymi przez adwokatów. Aby móc rozpocząć świadczenie usług radcy prawnego, należy najpierw ukończyć pięcioletnie studia prawnicze oraz odbyć aplikację będącą uzupełnieniem zdobytej na uczelni wiedzy teoretycznej. Po przejściu tego etapu, którego zwieńczenie stanowi egzamin państwowy, uzyskiwane zostaje w końcu wyczekiwane prawo do wykonywania zawodu.

Profesja radcy prawnego to bez wątpienia odpowiedzialna, wymagająca ogromnej wiedzy, funkcja. Polega ona na pośrednictwie w rozwiązywaniu problemów prawnych za pomocą odpowiedniej porady, sporządzenia wymaganego dokumentu, lub nawet reprezentowania w sądzie. Radcy współpracują nie tylko z dużymi przedsiębiorstwami, lecz również z osobami fizycznymi poszukującymi pomocy w sprawach rodzinnych, spadkowych oraz związanych z obszarem pracy. Od każdego wykonawcy zawodu zaufania publicznego oczekuje się poufności, dlatego korzystanie z usług radców prawnych stanowi gwarancję utrzymania w tajemnicy szczegółów prowadzonej sprawy.

Jak otrzymać pomoc radców prawnych?

Pierwszym krokiem prowadzącym do uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej jest znalezienie kancelarii lub spółki cieszącej się dobrą opinią na temat jakości wypełniania przez nią powierzonych zadań. Jedną z placówek wyróżniających się wysokim poziomem merytorycznym oraz indywidualnym podejściem do klienta jest kancelaria radcy prawnego Piotra Manowskiego. Do głównych specjalizacji firmy należą sprawy cywilne, handlowe oraz te z zakresu prawa pracy. Wspomniana placówka charakteryzuje się doskonałą organizacją obowiązków, co wpływa na skrupulatne dotrzymywanie terminów oraz wysoką jakość świadczonych usług. Poprawne funkcjonowanie kancelarii jest wynikiem długoletniego doświadczenia w zawodzie, a także nieustannego rozwoju w obszarze świadczonych usług prawnych.
Opracowanie:
Tychy, gen. Andersa 12a lok. 8
tel. 600 366 278
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz