Artykuł sponsorowany

Kiedy zdecydować się na suche igłowanie w Prime Rehabilitacja?

Kiedy zdecydować się na suche igłowanie w Prime Rehabilitacja?

W dzisiejszych czasach fizjoterapia cieszy się coraz większą popularnością. Wśród wielu różnych technik stosowanych w fizjoterapii, suche igłowanie jest jedną z coraz częściej wykorzystywanych metod. W tym artykule dowiesz się, czym jest suche igłowanie, kiedy warto udać się do gabinetu Prime Rehabilitacja na taki zabieg oraz jakie wygląda zabieg suchego igłowania.

Czym jest suche igłowanie?

Suche igłowanie oferowane przez gabinet Prime Rehabilitacja w Białymstoku to technika, która polega na wprowadzaniu igieł do tkanek miękkich, takich jak mięśnie, ścięgna czy więzadła. W przeciwieństwie do innych form igłowania, takich jak np. igłowanie mokre, suche igłowanie nie wymaga wprowadzania środka farmakologicznego. Zabieg ten ma na celu pobudzenie naturalnych procesów gojenia się tkanek miękkich oraz zwiększenie krążenia krwi i limfy w obszarze, który podlega zabiegowi.

Przed zabiegiem suchego igłowania fizjoterapeuta z gabinetu Prime Rehabilitacja dokładnie bada pacjenta, aby określić, który obszar ciała wymaga leczenia. Następnie pacjent jest proszony o położenie się, a fizjoterapeuta przystępuje do zabiegu. Zabieg polega na wprowadzeniu igły do wyznaczonego miejsca, a następnie delikatnym przekręcaniu igły w celu pobudzenia i rozluźnienia tkanek. Zabieg trwa zwykle około 20-30 minut, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

Przed zabiegiem suchego igłowania warto odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim, należy pamiętać o dobrym nawodnieniu organizmu, co ułatwi krążenie krwi i limfy podczas zabiegu. Warto także unikać spożywania posiłków tuż przed zabiegiem, aby zapobiec uczuciu nudności.

Na jakie dolegliwości pomaga suche igłowanie?

Suche igłowanie jest skuteczną techniką leczenia wielu różnych problemów związanych z bólem mięśniowym i stawowym. Warto udać się na ten zabieg do gabinetu Prime Rehabilitacja w Białymstoku w przypadku dolegliwości, takich jak np. ból kręgosłupa, barku, łokcia czy kolana, migreny i bóle głowy, zespół cieśni nadgarstka, nerwobóle, bóle pooperacyjne. Zabiegi suchej igły są także skuteczne w eliminowaniu różnego rodzaju zespołów bólowych jak np. zespół bólowy mięśniowo-powięziowy czy neuralgia.

Efekty suchej igłoterapii to m.in.:

  • zmniejszenie bólu i sztywności mięśni i stawów,

  • zwiększenie elastyczności tkanek miękkich,

  • zmniejszenie napięcia mięśniowego,

  • zmniejszenie bólu i zmęczenia po wysiłku fizycznym,

  • poprawa krążenia krwi i limfy,

  • zmniejszenie lęku i napięcia.

Przed zabiegiem należy poinformować fizjoterapeutę o wszelkich chorobach oraz przyjmowanych lekach, a także przeciwwskazaniach do wykonania suchej igłoterapii, takich jak infekcje, gorączka, zaburzenia krzepliwości krwi czy niemożliwy do wyeliminowania lęk przed zastosowaniem igieł.

Opracowanie:
Białystok, Rzemieślnicza 40 lok. 8 i 9
tel. 72 480 72 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz