Artykuł sponsorowany

Kiedy warto naprawiać smartfony? - tłumaczą specjaliści z firmy N-Tel

Kiedy warto naprawiać smartfony? - tłumaczą specjaliści z firmy N-Tel

Smartfony to urządzenia, które niestety podatne są na różne uszkodzenia mechaniczne, a także na zalanie. Awarii, które mogą wystąpić, jest zaś wiele, od uszkodzonego ekranu dotykowego, po problemy z głośnikiem, wejściami do słuchawek czy baterią. Kiedy zatem opłaca się serwisować sprzęt tak, by nie stracić na tym zbyt dużo pieniędzy? O tym opowiadają specjaliści z firmy N-Tel, która mieści się w mazowieckim Grójcu.

Smartfony z uszkodzonymi ekranami i obudowami

Z pewnością opłacalnymi naprawami smartfonów są te, podczas których serwisanci muszą wymienić obudowę telefonu czy też jego ekran dotykowy. Oczywiście jest to korzystne finansowo wtedy, kiedy do danego modelu łatwo jest dobrać oryginalne lub zamienne części, a jego wartość przekracza kilkaset złotych. Nie warto zatem naprawiać urządzeń kilkuletnich czy tych, do których ciężko jest znaleźć tanie podzespoły wymienne. Pracownik firmy N-Tel Jakuba Łyszkowskiego dodaje:

To czy naprawa smartfonu będzie opłacalna, zależy od jego modelu, marki, rocznika oraz ogólnego stanu technicznego. W przypadku urządzeń w klasie standardowej, naprawy przekraczające 20-25% wartości sprzętu nie mają sensu. Lepiej sprzedać taki smartfon na części i kupić nowy telefon. Inaczej jest w przypadku sprzętów premium.

W telefonach klasy premium, naprawy opłacalne są nawet przy rozległych uszkodzeniach.

Czy warto naprawiać smartfon po zalaniu?

Zalane smartfony w większości przypadków można uratować bez konieczności wykonywania drogich i często nieopłacalnych napraw. Najważniejsze jest osuszenie wnętrza telefonu i wyczyszczenie płyty głównej. Usunięte muszą zostać wszystkie ślady korozji i zawilgoceń, do czego służą specjalne szczoteczki oraz urządzenia – wanny ultradźwiękowe. Istotne jest też wymienienie uszczelek i dobre złożenie odbudowy tak, by zminimalizować szansę przedostawania się do wnętrza wilgoci np. podczas deszczu.

Na ogół krótki kontakt smartfona z dużą ilością wody nie uszkadza jego podzespołów elektronicznych. O ile użytkownik szybko udał się z urządzeniem do specjalistycznego warsztatu. Włączanie i wyłączanie zalanego sprzętu, podłączanie go do ładowarki czy też suszenie telefonu domowymi sposobami (kaloryfer czy też ryż) przynoszą odwrotne skutki. użytkownicy, którzy od razu stawią się w salonie napraw smartfonów, w większości przypadków nie wydadzą na serwis wysokiej kwoty.

Naprawy smartfonów marek premium

Z pewnością opłacalne są naprawy smartfonów marek i modeli premium. Urządzenia, których wartość rynkowa w czasie uszkodzenia wynosiła więcej niż 1000 złotych, a niekiedy nawet 3 czy 5 tysięcy, bezsprzecznie warto naprawiać. Po serwisie będzie można bowiem cieszyć się sprzętem w takiej samej jakości jak po odpakowaniu go z pudełka. Lub będzie można podjąć decyzję o sprzedaży urządzenia. Specjaliści polecają klientom, by wybierali do serwisu tylko części oryginalne. W przypadku wspomnianych telefonów najwyższej klasy warto też okresowo wykonywać reset ich oprogramowania.

Firma N-Tel działa na rynku od 2006 roku i specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów GSM oraz naprawie telefonów komórkowych. W ostatnim czasie uruchomiła również sklep internetowy, który oferuje szeroki wybór części zamiennych do niemal każdego modelu telefonu. Serwis N-Tel zajmuje się zarówno uszkodzeniami mechanicznymi jak i problemami wynikającymi z oprogramowania telefonu. W jej ofercie znajduje się szereg usług, między innymi naprawa telefonów z systemem Android oraz serwis iPhone.

Opracowanie:
Grójec, Bankowa 1
tel. 883 059 905
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz