Materiał Partnera

Kiedy udać się do dietetyka?

Kiedy udać się do dietetyka?

Internetowe diety cud obiecują szybkie wyniki przy niewielkim wysiłku. Często jednak ich stosowanie kończy się niedoborami witamin lub makro i mikro skladników, które rzutują na pracę oraz kondycję zdrowotną całego organizmu. Wizyta u doświadczonego dietetyka pomoże ułożyć dobry jadłospis nie tylko dla osób chcących schudnąć, ale też z niedowagą lub różnymi problemami zdrowotnymi. Dietetyk z prawdziwego zdażenia pomoże zrezlaizować założony cel ale także zadba o nasze zdrowie, odpowiednią edukację żywieniową oraz tak skomponowane posiłki, aby nie kojażyły nam się z dieta. Czy tylko dlatego warto skorzystać z porady dietetyka?

Zdrowe odchudzanie

Pierwszą myślą, która przychodzi na dźwięk słowa „dietetyk” jest odchudzanie. Dzięki specjaliście z tej dziedziny można osiągnąć wymarzoną wagę bez forsowania organizmu. Diety, które można znaleźć w Internecie są drastyczne i dają szybkie efekty, które znikają w momencie powrotu do starych nawyków żywieniowych. Zmiana w sposobie odżywiania powinna nastąpić na stałe. W wielu przypadkach niełatwo jest to zrobić bez konsultacji z dietetykiem. Nie jest możliwa odmiana sposobu, w jaki myśli się o jedzeniu, robiąc drastyczne zmiany w jadlospisie. Lepiej mądrze zaplanować odchudzanie i edukację żywieninową.

Dietę odpowiednią do potrzeb ułoży dietetyk z bytomskiego MW Fitness. Powinny zwrócić się do niego zarówno osoby, które chcą się w zdrowy sposób odchudzić, jak i te, które szukają drogi do poprawy zdrowia.

Choroba a żywienie

Do dietetyka pierwsze kroki powinny skierować osoby, które borykają się z zaburzeniami odżywiania, jak i chorobami metabolicznymi. Zdrowy jadłospis, to pierwszy krok do wyjścia z anoreksji czy bulimii. Pomoże pozbyć się niedoborów witamin i składników mineralnych, zapewni odpowiednią podaż kalorii w ciągu dnia oraz ich źródło.Taki sposób walki z chorobą poprzez zdrowe odżywianie, działą niejednokrotnie cuda. Redukcja wagi ciała u cukrzyków, może powodować mocne obniżenie cukru co pozwala niejednokrotnie na obniżenie ilości przyjmowanych leków. Dzięki temu poprawia się nasze zdrowie, nerki i wątroba nie są obciążone a co za tym idzie zajmują się lepiej swoimi funkcjami w organizmie. Mówi się że w 21 wieku chorobą cywilizacyjną jest otyłość. Nadwaga i otyłość to czynnik ogromnego ryzyka wystąpienia nieodwracalnych zmian w ciele człowieka. Nadmierna ilość tłuszczu odczytywana jest przez nasz organizm jako ciągły stan zapalny, który jest mocnym czynnikiem zachorowań na raka.

Choroby metaboliczne, takie jak np. zaburzenia w pracy tarczycy czy cukrzyca, również powinny skłonić do wizyty u dietetyka. Często chorzy jedzą niewiele,co jest błędem, a i tak tyją. Nie widzą nadziei na zgrabną sylwetkę, która przecież jest możliwa dzięki zdrowemu odżywianiu oraz odpowiednio dobranej aktywności fizycznej

Alergie i preferencje żywieniowe

W samodzielnym rozpisaniu zdrowego jadłospisu mogą też przeszkadzać różne preferencje żywieniowe i alergie pokarmowe. Dobry dietetyk uwzględni zarówno nietolerancje pokarmowe, jak i osobiste upodobania, np. miłość do słodkiego smaku albo niechęć do niektórych konsystencji. Sprawi, że dieta nie będzie codziennym utrapieniem, tylko pozwoli zweryfikować i zmienić nawyki żywieniowe bez wyrzeczeń.

Dietetyk musi także uwzględnić styl życia pacjenta – to, czy ma czas na przygotowywanie posiłków, czy przekąski są jedzone przy stole, czy przy biurku oraz godziny w jakich funkcjonuje w domu i w pracy. Dzięki temu możliwe będzie zrealizowanie wszystkich założeń.

Różne aspekty diety

Osobiste preferencje pokarmowe to nie jedyny aspekt, który dietetyk powinien uwzględnić podczas układania jadłospisu. Przeprowadzając wywiad ze swoim pacjentem pozna jego potrzeby, ale też przeprowadzi analizę psychyki. Będzie wiedział co powoduje u niego osłabienie woli i jak wyjść z małych żywieniowych uzależnień bez straty motywacji. Oprócz przyczyny diety weźmie pod uwagę także… stan portfela. Dzięki temu jadłospis będzie możliwy do zrealizowania bez tworzenia dziury w domowym budżecie.

Opracowanie:
Bytom, Bolesława Chrobrego 14 lok. 2
tel. 794 295 954
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz