Materiał Partnera

Keratynowe prostowanie włosów. Jakie są jego największe zalety?

Keratynowe prostowanie włosów. Jakie są jego największe zalety?

Codzienne prostowanie włosów to prawdziwa katorga, szczególnie dla kobiet, których włosy nie są szczególnie podatne na zabiegi tego typu. Regularne używanie prostownicy prowadzi do przesuszenia kosmyków. Włosy łamią się, są matowe i nie wyglądają zdrowo. Receptą na tego typu problemy jest keratynowe prostowanie. Jakie korzyści płyną z wykonania zabiegu?

Czym jest keratyna?

Keratyna to naturalny budulec włosów. Jest to skleroproteina, należąca do grupy białek włóknistych. Keratyna wykazuje silne działanie regenerujące w stosunku do włókna włosowego. Chroni pasma przed uszkodzeniami. Jest to składnik, który powszechnie wykorzystuje się w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Keratynę znajdziemy w szamponach, odżywkach, maskach, a nawet preparatach stylizacyjnych.

Keratynowe prostowanie włosów –  największe zalety

Fryzjerzy niejednokrotnie podkreślają, że klientki są zachwycone natychmiastowym efektem keratynowego prostowania włosów. Kosmyki stają się gładkie, lśniące i przyjemne w dotyku, a rezultat zabiegu utrzymuje się – w zależności od rodzaju włosów- od 3 do nawet 6 miesięcy. Po nałożeniu preparatu keratynowego nawet najbardziej zniszczone pasma prezentują się zdrowo. Głęboka regeneracja włosów to kolejna, niezaprzeczalna zaleta. Keratyna skutecznie odbudowuje włókno włosa oraz naturalnie wypełnia znajdujące się w nim ubytki. Preparaty, których używa się w profesjonalnych salonach fryzjerskich- takich jak np. Maylook- są w pełni bezpieczne dla włosów i skóry głowy. Działają też o wiele łagodniej od swoich drogeryjnych odpowiedników, które zawierają w składzie wiele niepotrzebnych substancji chemicznych. Keratynowe prostowanie włosów pod okiem profesjonalisty, przyczynia się do lepszego odżywienia cebulek włosów, co ma wpływ na ich szybszy porost.

Oszczędność czasu

Codzienna stylizacja włosów, związana z ich prostowaniem, zajmuje sporo czasu. Szczególnie odczuwają to panie, których włosy są długie, gęste i trudne do zdyscyplinowania. Dzięki profesjonalnym preparatom keratynowym, fryzura jest idealnie gładka nawet po umyciu włosów czy też spacerze w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Po wykonaniu zabiegu u fryzjera, ułożenie włosów zajmuje dosłownie chwilę. Dużą zaletą keratynowego prostowania jest ochrona przed puszeniem się kosmyków. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych kobiet, które borykają się z tym problemem, kiedy wilgotność powietrza jest wyższa. Włosy wyglądają bez zarzutu w każdą pogodę. Nawet po ściągnięciu czapki, nie trzeba się martwić tym, że fryzura uległa zniszczeniu.

Opracowanie:
Warszawa, Bartłomieja 7 lok. 13
tel. 510 319 400
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz