Artykuł sponsorowany

Jakie wybrać rusztowanie? To zależy, co budujesz

Jakie wybrać rusztowanie? To zależy, co budujesz

Rusztowania to sprzęt niezbędny na każdej budowie. Jak jednak wybrać takie, które sprawdzi się najlepiej? Jest kilka spraw, na które trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim znaczenie ma typ prac, które przy pomocy rusztowania planujemy wykonać. Dziś podpowiadamy, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się na budowie.

Rusztowania fasadowe

Do prac realizowanych na zewnątrz budynku używa się rusztowań fasadowych, nazywanych też elewacyjnymi. Takie rusztowania są skonstruowane w sposób, który umożliwia budowę nawet bardzo wysokich konstrukcji. Najczęściej rusztowania tego rodzaju stosowane są podczas prac dociepleniowych albo związanych z elewacjami. Niektóre rusztowania fasadowe pozwalają nam zamontować wciągarki, dzięki którym prace budowlane są znacznie łatwiejsze. Takie rusztowanie zwykle wykonuje się ze stali ocynkowanej, dzięki czemu są wytrzymałe i mogą utrzymać duży ciężar.

Rusztowania przejezdne

Tam, gdzie nie można zamontować rusztowania elewacyjnego, sprawdzają się rusztowania przejezdne. To bardzo praktyczne rozwiązanie – zwłaszcza w przypadku prac budowlanych realizowanych na niedużych przestrzeniach. Rusztowania jezdne stosuje się np. podczas budowy domów jednorodzinnych, także wewnątrz budynków. Najczęściej rusztowania tego typu wykonane są z aluminium, dlatego są stosunkowo lekkie i łatwe w transporcie. Rusztowania jezdne posiadają koła, dzięki czemu można je łatwo przesuwać. Są przy tym bardzo stabilne.

Rusztowania dekarskie

Specyficznym rodzajem rusztowań są rusztowania dekarskie. Stosuje się je nie tylko do ułożenia pokrycia dachowego, ale też na przykład podczas wymiany rynien i innych tego typu prac. Wszystkie typy rusztowań znajdziemy w ofercie firmy KRK. Kostański Rusztowania Koło

Montujemy rusztowania o szerokości 0,73 m. Dopuszczalne obciążenie pomostu dla rusztowania o szerokości 0,73 m wynosi 200 kg/m kw. Dopuszczalna wysokość zabudowy bez dodatkowych obliczeń statystycznych wynosi 40 m. Rusztowania posiadają certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie nr 001/96 – mówi przedstawiciel przedsiębiorstwa. Rusztowania można kupić – cena zależy od zamówionej konstrukcji – albo wynająć. Ta druga opcja jest korzystniejsza, jeśli wiemy, że z rusztowania nie będziemy korzystać na co dzień. Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujemy, pamiętajmy, by sprawdzić, czy rusztowanie posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. To bardzo istotne dla bezpieczeństwa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz