Artykuł sponsorowany

Jakie właściwości prozdrowotne i odżywcze posiada miód rzepakowy?

Jakie właściwości prozdrowotne i odżywcze posiada miód rzepakowy?

Miód rzepakowy produkowany jest przez pszczoły, które zbierają nektar z kwitnącego rzepaku ozimego lub jarego, na przełomie kwietnia i maja. Ten płynny przysmak zaliczany jest do miodów wiosennych. Cechuje się dużą zawartością glukozy i już po kilkunastu dniach rozpoczyna się proces jego krystalizacji. Produkt końcowy ma niemal białą barwę i posiada kremową konsystencję. Poznaj właściwości prozdrowotne i odżywcze tego rodzaju miodu!

Właściwości wiosennego miodu rzepakowego

Miód rzepakowy powstaje przy okazji zapylania przez pszczoły kwitnącego rzepaku ozimego lub jarego wiosną w zależności od pogody – najczęściej na przełomie kwietnia i maja. W Polsce cieszy się on dużą popularnością i zaliczany jest do miodów wiosennych – już w czerwcu można go nabyć oraz cieszyć się jego wyjątkowymi walorami smakowymi oraz licznymi właściwościami prozdrowotnymi. Naturalny miód rzepakowy cechuje się intensywnym, charakterystycznym zapachem. Świeży miód jest płynny i ma lekko słomkowo-zielonkawy odcień. Krystalizacja tego rodzaju płynnego przysmaku rozpoczyna się stosunkowo szybko – już po kilkunastu dniach od zbioru, a końcowy produkt ma niemal białą barwę oraz kremową konsystencję.

Ponadto, ma on najwyższy stosunek glukozy do fruktozy (nawet 80%) przy jednoczesnej niskiej zawartości wody, spośród wszystkich miodów. Ten rodzaj miodu jest niezwykle słodki, a jednocześnie ma łagodny smak i jest niskokaloryczny – jedna łyżeczka od herbaty (około 5g) to 17 kcal. Należy również dodać, że jest niezwykle łatwo przyswajalny przez organizm człowieka. Warto wiedzieć, że wiele pasiek oferuje miód rzepakowy o jednorodnej konsystencji, którego technika przygotowania opiera się na długotrwałym mechanicznym mieszaniu świeżo pozyskanej patoki (czyli produktu w stanie płynnym) aż do momentu zakończenia procesu krystalizacji. Takie działanie zapobiega rozwarstwianiu się miodu. Powinien być on przechowywany w ciemnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze około 20 – 22°C.

Dobroczynne działanie miodu rzepakowego na organizm ludzki

Miód pozyskiwany z nektaru rzepakowego charakteryzuje się dużą zawartością aminokwasów, flawonoidów, garbników oraz olejków eterycznych. Ponadto, zawiera witaminy z grupy B,K oraz witaminę C, bor, żelazo, potas i magnez. Miód rzepakowy świetnie wpływa na regenerację organizmu po wysiłku lub chorobie. Przynosi ulgę podczas przeziębienia. Ponadto, stymuluje układ odpornościowy i wykazuje działanie przeciwzapalne w chorobach układu pokarmowego. Polecany jest również osobom z nadciśnieniem oraz miażdżycą. Chcąc nabyć wysokiej jakości miód rzepakowy, warto skorzystać z oferty profesjonalnej i doświadczonej firmy Omega Marian Pintal z Biszczy w województwie lubelskim, która dba o najwyższą jakość swoich produktów.  

Opracowanie:
Biszcza 184
tel. 693 998 302
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz