Artykuł sponsorowany

Jakie są rodzaje przesyłek kurierskich?

Jakie są rodzaje przesyłek kurierskich?

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów przesyłania paczek do adresatów są usługi kurierskie. Wybieramy je przede wszystkim ze względu na szybką oraz bezpieczną realizację zleceń. Równie istotne jest to, jak rozmaite rodzaje przesyłek obsługują takie firmy. Kurier może dostarczyć niemal każdy typ ładunku w różnych formach płatności. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły.

Standardowe i niestandardowe gabaryty

Większość przesyłek kurierskich ma formę pudełek w kształcie prostopadłościanu. Ich długość, szerokość czy wysokość może być różna, musi jednak mieścić się w graniach parametrów określonych przez firmę kurierską – na tej podstawie określa się koszt dostarczenia paczki. Wielkość podaje się już na etapie wypełniania formularza nadania, dlatego tak istotne jest prawidłowe zmierzenie przesyłki przed przekazaniem jej kurierowi. W przypadku standardowych pudełek nie mamy wątpliwości i mierzymy wartość wymienionych trzech wymiarów na ich krawędziach. Wątpliwości mogą się jednak pojawić w przypadku przesyłek niestandardowych.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, czym one są. Pod tym hasłem kryją się paczki o okrągłym lub owalnym kształcie, w tym tuby, opony, beczki, ale także zwinięte w rulon tkaniny. W ramach obsługi nietypowych przesyłek firmy kurierskie, wśród nich Eupaco Sp. z o. o. z Mrokowa przyjmują również ładunki o nieregularnym formacie, na przykład z nierównościami czy uwypukleniami, jakie zniekształcają wygląd opakowania. Możliwe jest również nadanie paczek, które rozmiarem lub ciężarem przekraczają wymagania określone przez daną firmę kurierską. Wszystkie te niemieszczące się w normie przesyłki również muszą być zmierzone. Tu jednak pomiar przebiega między najbardziej oddalonymi od siebie punktami wysokości, długości oraz szerokości.

Za pobraniem lub na koszt odbiorcy

Zazwyczaj w ramach usług kurierskich dostarczane są przesyłki już opłacone, w tym produkty zakupione przez Internet. Nie jest to jednak jedyna opcja dostępna klientom sklepów prowadzących sprzedaż wysyłkową czy kupującym towar od osób prywatnych. Firmy kurierskie oferują również możliwość dostarczenia paczek za pobraniem albo na koszt odbiorcy. Nie są one tożsame ze sobą, warto zatem poznać różnice między nimi.

W pierwszym przypadku adresat ogranicza ryzyko związane z oszustwem ze strony sprzedającego. Za dokonane zakupy płaci bowiem dopiero w momencie odbioru paczki od kuriera – po sprawdzeniu w jego obecności, czy zawartość zgadza się z zamówieniem. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie korzystają z bankowości internetowej. Decydując się natomiast na przesyłkę na koszt odbiorcy, to kupującego obciąża się opłatami za dostarczenie przesyłki. Tu sprzedawca unika dodatkowych wydatków w sytuacji, gdy towar nie zostanie odebrany lub opłacony i wraca do sklepu, ponieważ wówczas, przy wysyłce za pobraniem, to on poniósłby koszty transportu w obie strony.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz