Materiał Partnera

Jakie są największe zalety napinanych sufitów?

Jakie są największe zalety napinanych sufitów?
Napinane sufity są jednym z rodzajów sufitów podwieszanych i w dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na to wykończenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych sufitów podwieszanych nie są wykonane z płyty gipsowej, lecz specjalnego tworzywa sztucznego. W jaki sposób się je montuje i jakie są największe zalety tego rozwiązania w przypadku domów jednorodzinnych?

Szybki montaż

Na samym wstępie warto powiedzieć co nieco o montażu tego typu sufitów. Jest on wykonywany na zamówienie, gdyż wszystkie elementy muszą być dopasowane do wymiaru i kształtu pomieszczenia. Po obwodzie ścian umieszcza się specjalne aluminiowe listwy, które pełnia funkcję stelaża. W narożnikach mocuje się klamry – na nich zaczepia się sufit. Większa temperatura tworzyw PCV, z którego wykonany jest sufit, sprawia, że płyta zwiększa swoją objętość, a po wystudzeniu zmniejsza ją, napinając całą powierzchnię. Po napięciu dodaje się listwy maskujące, które poprawiają estetykę. Montaż może odbyć się nawet w ciągu jednego dnia.

Wykonaniem napinanego sufitu powinna zając się odpowiednio przeszkolona i doświadczona osoba, na przykład przedstawiciel firmy Rem&Bud Team, której siedziba znajduje się w Łodzi. W przeciwnym razie parce mogą być wykonane nieestetycznie lub może dojść do niepotrzebnego zniszczenia materiałów.

Uniwersalne zastosowanie

Napinane sufity to rozwiązanie nie tylko w przypadku biura, ale doskonale sprawdzają się również w domach jednorodzinnych. Ich niewielka masa sprawia, że nie obciążają zanadto konstrukcji, dlatego mogą być stosowane nawet w przypadku sufitów wrażliwych na obciążenia. Nie obniżają również stropu, dlatego sprawdzają się w przypadku niskich pomieszczeń. Tworzywo PCV, z którego są wykonane, jest niepalne i całkowicie odporne na działanie wilgoci – z tego powodu często wykorzystuje się je w kuchni oraz łazience. Dzięki napinanym sufitom można z powodzeniem ukryć instalację, bez konieczności wykonywania prac na mokro np. tynkowania.

Duże możliwości aranżacyjne

Zaleta, którą ceni sobie większość osób to szerokie możliwości aranżacyjne. Najczęściej stosuje się wykończenie w postaci:

  • Grafiki/koloru – tworzywo PCV może występować w wielu różnych odmianach kolorystycznych. Bardzo częstą praktyką jest montaż sufitów z nadrukiem np. galaktyki lub imitującym wodę.
  • Oświetlenia LED – możliwe są dwa rozwiązania. Pierwszym jest podświetlenie całej powierzchni sufitu (np. w celu podkreślenia grafiki), drugim zastosowanie pojedynczych diod.

Wybór aranżacji zależy od indywidualnych preferencji klienta, gdyż jak zostało już wcześniej wspomniane, materiały oraz montaż napinanych sufitów są zawsze wykonywane na zamówienie, gdyż muszą być dostosowane do wymiarów i kształtów pomieszczeń.

Opracowanie:
Łódź, Ossendowskiego 7
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz