Artykuł sponsorowany

Jakie są największe zalety blachodachówek modułowych?

Jakie są największe zalety blachodachówek modułowych?
Nowoczesne blachodachówki to ciekawa alternatywa dla klasycznych pokryć typu ciężkiego. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok cieszą się one rosnącą popularnością. Wśród wielu przygotowanych przez producentów propozycji, wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się oferta dotycząca blachodachówek modułowych. Z jakimi informacjami na temat tego rozwiązania warto się zapoznać i na czym polega jego innowacyjność?

Blachy modułowe, czyli co?


Jeszcze do nie tak dawna stalowe pokrycie dachowe kojarzone były przede wszystkim z długimi arkuszami odpowiednio ukształtowanej blachy, które docinało się na pożądany wymiar. Technologia ta jak najbardziej stosowana jest do dzisiaj, aczkolwiek pod pewnymi względami uznaje się ją za niepraktyczną. Dlaczego? Po pierwsze do wniesienia na połać arkusza o długości 5-7 metrów potrzeba przynajmniej kilku osób. Po drugie zaś, instalacja klasycznych blach na skomplikowanych połaciach wiązała się niestety z powstawaniem dość sporego odpadu montażowego, czyli zupełnie niepotrzebnych kosztów.

Aby tego uniknąć, inżynierowie na bazie doświadczeń wykonawców opracowali blachodachówkę modułową. Produkuje się ją w zunifikowanych arkuszach, których powierzchnia nie przekracza 1m2. Pojedynczy element waży od 3 do 4 kg, dzięki czemu jego dostarczenie nawet w najwyższy punkt dachu nie stanowi żadnego problemu. Cechą charakterystyczną dachowych blach modułowych jest także wyraźnie wyższe przetłoczenie fali wynoszące nawet do 4 milimetrów. Sprawia to, iż blacha do złudzenia przypomina dachówki ceramiczne. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy różnice dotyczą głównie rozmiaru?


Blachodachówki modułowe, podobnie zresztą jak ich standardowe odpowiedniki, zbudowane są z kilku głównych warstw, których grubość zazwyczaj nie przekracza kilkudziesięciu mikronów. Arkusz zbudowany jest ze stalowego rdzenia zabezpieczonego ochronną warstwą ocynku, a także ze specjalistycznie zaprojektowanych powłok poliestrowych lub poliuretanowych w konkretnym kolorze. Istotne różnice nie występują również w przypadku samego montażu. Moduły przykręca się do łat drewnianych przy wykorzystaniu dokładnie tych samych wkrętów z uszczelką.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy New House Dekarstwo, blachodachówki modułowe także projektowane są jako rozwiązania systemowe. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że poza samą blachą, klienci otrzymują do swojej dyspozycji szereg dedykowanych akcesoriów. Mowa tutaj przede wszystkim o gąsiorach kalenicowych, elementach wentylacyjnych, obróbkach estetycznych i technicznych oraz o komponentach uszczelniających.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz