Artykuł sponsorowany

Jakie panele podłogowe wybrać do salonu?

Jakie panele podłogowe wybrać do salonu?

Wygląd podłogi dodaje pomieszczeniu odpowiedniego charakteru i wpływa na jego estetykę. Powinna ona kolorystycznie pasować do ścian, mebli oraz drzwi. W sklepach znajdziemy tak ogromny wybór paneli podłogowych, że podjęcie odpowiedniej decyzji nie jest łatwe. Jak zatem spośród wielu ofert wybrać te najlepsze? Czym się kierować przy kupnie? Poznaj kilka wskazówek.

O czym świadczy klasa paneli?

Panele to jeden z najbardziej popularnych sposobów wykończenia podłogi. To najszybsza i najłatwiejsza metoda. Można położyć je samemu, jednak jeśli nie mamy umiejętności warto skorzystać z usług sklepu z panelami podłogowymi Gremont z Pajęczna, która pomoże nam w różnych remontach wykończeniowych w naszym mieszkaniu. Zanim kupimy panele zwróćmy uwagę na ich właściwości, gdyż to wpływa na ich jakość, trwałość i komfort użytkowania. Otóż im większa jest grubość paneli, tym są one bardziej stabilne i odporne na uszkodzenia. Jednak warto wziąć jeszcze pod uwagę klasę paneli, która świadczy o ich jakości. To właśnie jest główne kryterium ich wyboru. Najlepiej zdecydować się na te posiadające klasę ścieralności od AC3, aż do AC5. Każdy producent ma obowiązek zamieścić tą informację na opakowaniu.

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe?

Do dziś większość osób myśli, że na ogrzewanie podłogowe nadają się jedynie płytki. Nie każdy też chce je mieć w salonie, więc istnieją panele na ogrzewanie podłogowe. Niestety mają też swoje wady. Nie są one tak odporne na zmianę temperatur, jak płytki. Również znacznie gorzej radzą sobie z oddawaniem ciepła do otoczenia. Jednak technologia wciąż się rozwija i można zastosować odpowiednie panele podłogowe na tego typu ogrzewanie. W tym przypadku ważne jest odpowiednie rozprowadzenie instalacji grzewczej i wybór materiałów o podwyższonej jakości. Najpopularniejszym wyborem dla wodnego ogrzewania podłogowego są panele laminowane. Ma to związek z ich grubością i gęstością, które izolują słabiej niż inne rodzaje paneli, dzięki czemu pozwalają na przenikanie większej ilości ciepła. Takie panele posiadają odpowiednie oznaczenie i informacje o wymogach na opakowaniu.

Sposób układania paneli

Układanie paneli w odpowiedni sposób wpływa na estetykę naszego salonu. Wyróżniamy kilka metod. Najczęściej wybiera się wzór angielski prosty. Deski są montowane równolegle do siebie wzdłuż lub wszerz pomieszczenia. Nadaje się on do małych, jak i dużych powierzchni. Kolejny rodzaj to wzór angielski diagonalny. Panele są montowane równolegle do siebie, jednak układa się je pod kątem 45 stopni względem ściany. Doskonale pasuje do nowoczesnych apartamentów i przestronnych mieszkań. Najbardziej tradycyjny wzór to jodełka klasyczna lub jodełka podwójna, układana pod skosem o jednakowej wielkości. Często spotyka się go w starych kamienicach. Inną odmianą jest jodełka francuska utworzona z paneli przyciętych pod kątek 45 stopni. Podłoga wygląda wtedy jak zygzak. Daje wizualny efekt głębi. Regularny układ podłogi, charakteryzujący się przesunięciem styków o połowę długości względem siebie, to cegiełka. Skomplikowane ułożenie ma drabinka, która najlepiej prezentuje się w otwartych i przestronnych pomieszczeniach. Tutaj panele są ułożone naprzemiennie w pionie i poziomie. Ostatni wzór to szachownica lub tzw. koszykowy. Panele tworzą naprzemiennie względem siebie kwadraty. Przypomina mozaikę.

Firma Gremont - oferta

Sklep Gremont, prowadzony przez Grzegorza Cytarzyńskiego, mieści się w Pajęcznie. Oferuje szeroki wybór paneli podłogowych o modnych dekorach naturalnego drewna, w tym paneli laminowanych. W ofercie znajdują się między innymi panele podłogowe Egger, Metamorphose oraz Swiss Krono Aurum. . W asortymencie sklepu znajdują się także podłogi winylowe, które są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, wodoodporne oraz dźwiękochłonne. Klienci znajdą tu również 3-warstwowe drewniane podłogi, a także podkłady podłogowe, listwy przypodłogowe i akcesoria.

Opracowanie:
Pajęczno, Targowa 1
tel. 736 221 717
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz